اداره حمایت از حقوق مصرف کننده نتایج کار خود را در سال 2020 نشان می دهد.

[ad_1]

خبر (نواكاوت) – وزارت تجارت اعلام كرد كه اداره حمايت از مصرف كننده خود در سال گذشته سال 2020 هزار و 146 دور بازرسي و نظارت بر بازار انجام داده است كه طي آن 4660 مورد تخلف دستگير شده است.

براساس گزارشی از سوی وزارت تجارت ، تخلفات مربوط به مواد فاش شده و عدم تبلیغ قیمت ها در راس تعداد تخلفات ثبت شده قرار دارد.

بر اساس گزارش وزارتخانه ، سایر بی نظمی های مربوط به سوداگری ، انحصار ، فاکتورها ، اعلام سهام ، تغییر تاریخ و رقت نیز مشخص شد.

این گزارش می افزاید توافقات منعقد شده توسط وزارتخانه با تأمین کنندگان ، ایجاد ثبات در قیمت مواد اساسی ، گوشت و شیر را امکان پذیر می کند ، در حالی که نظارت بر سهام ملی دستیابی به عرضه و جابجایی منظم بازار را امکان پذیر می سازد.

این گزارش تأیید می کند که اداره حمایت از حقوق مصرف کننده 2،167 تن مواد غذایی منقضی شده در سراسر کشور از جمله 12 تن دارو را کشف و ضبط کرده است.

در زمینه قانونگذاری ، وزارت تجارت گفت كه شاهد صدور قانون حمایت از حقوق مصرف كننده در سال 2020 ، بازنگری در بیانیه سهام اجباری ، اصلاح كمیته نظارت بر بازار و پیش نویس قانون رقابت بوده است.

در این گزارش همچنین به دست آوردن 8 وسیله نقلیه چهار چرخ اشاره شده است که چهار دستگاه از آنها در پایتخت های ایالتی توزیع می شوند. حوضه شرقی ، لائوسبا ، تارزه و نوادیبو ، در حالی که دولت مرکزی در نواكوت چهار خودرو دیگر را بازداشت كرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید