اظهارات بازرگانان درگیر در پرونده بانک مرکزی به بازرسان

[ad_1]

الاهبار (نواکچوت) – محققان پرونده ناپدید شدن بانک مرکزی را زیر سال بردند ارزهای سخت از خزانه های وی تأمین می شود ، علاوه بر وجود مبالغ متقلبانه در آنها ، بسیاری از افراد ، از جمله بازرگانان ، که با متهم اصلی معامله می کردند ، علاوه بر کارمندان بانک مرکزی و ریاست جمهوری.

تحقیقات در مورد پنج قاچاقچی متمرکز شد ، دادستانی تصمیم گرفت آنها را به طور رسمی متهم کند ، و آنها را به قاضی تحقیق ارجاع داد ، که به نوبه خود آنها را در اواسط ژوئیه به زندان فرستاد.

بازرسان از بازرگانان در مورد ماهیت معاملات مرتبط با تاببه ، دختر علی اندجی ، و اینکه آیا آنها از مبلغ کلاهبرداری مطلع بودند ، پرسیدند.

من این کار را نکردم

الخلیل هادی الطائی به بازرسان گفت که او می دانست علی به دلیل اینکه اهل عطار بود محکوم شده است ، اما او رابطه تجاری با او را انکار کرد.

اولد الطائی گفت که تمام ارتباط او با توبه او این بود که پسر عموی و دوستش سیدی اولد المرید (برادر شوهر تابیبه) از او پول خواسته بود و او نمی دانست که از او چه می خواهد.

و برای چه ، اگر او از سود حاصل از مبلغ استفاده می کرد ، ولد الطائی گفت وقتی او را به پسر کاندیدا داد سود را از او طلب نکرد ، اما آخرین مورد زمانی بود که وی پول را پس داد تا با یک مقدار اضافی پول ، افزود که او را تشویق می کند معاملات خود را با پول انجام دهد مشروع است.

اولد الطی تأیید كرد كه وی از مبلغ كلی كه به پسر مرید داده است اطلاعی ندارد ، زیرا وی به وی سپرده شد و اظهار داشت كه وی اکنون 60 میلیون اونس قدیمی درخواست كرده است.

پنج معامله

سیدی اولد المرید ، که برادر شوهر طیببه ، علی اندجی است ، به بازرسان گفت كه وی چهار معامله مالی با وی انجام داده است ، این معاملات از زمانی كه من یك سال پیش با وی تماس گرفتم آغاز شد و مبلغی را برای تجارت خواستم ، بنابراین او با Hebron Old Taya تماس گرفت و مبلغ را از او خواست و او موافقت كرد كه آن را به او بدهد.

پیر المرید گفت که وی چهار معامله مالی با او انجام داده است که در مجموع 480 میلیون اونس است و افزود که آخرین آنها 60 میلیون اونس بود و آنها قبل از پرداخت دستگیر شدند و تأکید کرد که Tabiba به او بین 10 تا 12 درصد حاشیه سود می دهد .

هفت معامله

در مورد احمد آكریستوف ، او به بازجویان گفت كه هفت عمل با تاببه علی آندجی انجام داده است ، آخرین عملیات چند روز قبل از دستگیری بود.

پیر آكریستوف گفت كه معاملات مالی او با توبه در اواخر سال 2019 آغاز شد ، هنگامی كه او از او خواستار پیش پرداخت منظم در برادری شد ، افزود كه او گاهی اوقات مقادیر مختلف پول را از او می خواست و قول می داد كه در سود او مشاركت كند ، و او به او داد سود بین 1000 تا 3000 یورو.

پیر کریستوف افزود که آخرین عملیات 29 میلیون اونس بود و در 30 ژوئن از او درخواست وام کردم ، اما او در ابتدا با استدلال اینکه معامله قبلی دیر است ، امتناع کرد ، سپس روز چهارشنبه با او تماس گرفت و 50 هزار دلار و 25 هزار درخواست کرد یورو

کریستوف پیر گفت که او این پول را خریداری کرده و نمی تواند با او تماس بگیرد ، و در شب او آن را پیدا کرد و او خواستار واریز پول به مجموعه باند شد ، که وی این کار را انجام داد و او همان روز به بنچاپ سفر کرد تا خبر دستگیری او در آنجا

اولد کریستوف تأیید کرد که با فرستادن یکی از دوستانش به راهپیمایی مجتمع پاندا سعی کرده است پول خود را پس بگیرد ، اما مجری از تحویل پول خودداری کرد تا اینکه پس از تماس توبه کننده اش.

سه معامله

در مورد تاجر ، محمد الامین ابراهیم ، او به بازرسان گفت که شما را در بانک مرکزی می شناسد ، جایی که ارز سختی را از او خریداری کرد.

وی افزود که وی سه عمل با او انجام داده است ، ارزش عملیات اول 15 میلیون ، با سود یک میلیون و عملیات دوم با مبلغ 1.3 میلیون و سود 300 هزار انس است. عملیات دیگری را با ارزش 100000 یورو و سود 3000 یورویی انجام داد.

سه معامله

محمد عبدالله محمد المختار به بازرسان گفت که وی در سال 2018 هنگام ملاقات با وی در بانک مرکزی ، در هنگام بازدید از وی برای مبادله اونس های قدیمی ، وی را در بانک مرکزی ملاقات کرده است و افزود که بعداً او 16 میلیون پیش پرداخت کرد اونس ، و او ماهانه 40000 دلار به او می داد.

محمد المختر پیر اضافه کرد که کل معاملات وی با وی 51 میلیون اونس قدیمی بوده است ، با توجه به اینکه طبیبا سود حاصل از دو مطالعه گذشته را به وی پرداخت کرده است ، اما هنوز سرمایه خود را پرداخت نکرده است.

پیرمرد محمد المختار در مورد مزایای این عملیات گفت که وی از 3500 و 3.5 میلیون اونس بهره مند شد.

در پی کشف مبالغ متقلبانه به یورو و دلار در خزانه های بانک مرکزی ، علاوه بر ناپدید شدن مبالغ پول سخت ، پرونده قضایی علیه بانک مرکزی نیز از اوایل تیرماه آغاز شد.

حسابرسی که توسط تیمی از بانک مرکزی موریتانی انجام شد ، وجود کسری 935135 یورو و 558،675 دلار و همچنین وجود اسکناس های تقلبی در اسکناس های 100 ، 200 و 500 یورویی را به ارزش بیش از 930 ثابت کرد. هزار یورو

در حالی که پلیس جنایات اقتصادی در این زمینه تحقیقات را برای متوقف کردن شش نفر دیگر که به زندان منتقل شده بودند ، به دفتر دادستانی در استان نواکچات در غرب استان شکایت کرد ، بانک مرکزی شکایتی رسمی به تاببه بینت علی آندجائی ارائه کرده است.

این بانک در تاریخ 3 ژوئیه شکایت خود را ثبت کرد و در اواسط همان ماه ، سرمایه دار بزرگ تحقیق در امور جنایات فساد در دادسرای غرب نواکشات هفت نفر را بر اساس تقاضای دادستانی که آنها را به اتهام چندین اتهام اختلاس ، بودجه و مشارکت در آن. بر اساس جرم انگاری این اقدامات مطابق با قانون مبارزه با فساد اداری و همچنین اتهام آنها به جعل ارز ، انجام معاملات ارزی بدون مجوز و پولشویی.

دست اندرکاران این پرونده انتظار دارند از آن تاریخ در دادگاه حاضر شوند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید