اعلام یک تیم پارلمانی برای دوستی موریتانی-ژاپنی

[ad_1]

خبر (نواکشوت) امروز ، سه شنبه ، در مقر شورای ملی در نواکچات ، فعالیت های یک تیم پارلمانی برای دوستی موریتانی – ژاپنی با حضور تعدادی از وزرا ، مقامات دولتی و نمایندگان مجلس آغاز شد.

یحیی اولد الواقف ، سرپرست تیم گفت که روابط دو کشور شاهد تحولاتی در سالهای اخیر بوده و بر لزوم تقویت این همکاری به شکلی که منافع هر دو طرف را تأمین کند ، تأکید کرد.

وی در سخنرانی خود خاطرنشان كرد كه پوشش مالی كمكهای جبران نشده ژاپن از زمان آغاز همکاری بین دو كشور بیش از 570 میلیون دلار برای تأمین مالی بیش از 120 پروژه می باشد.

وی افزود: “این روابط از زمان افتتاح سفارت ژاپن در نواكوشات در سال 2009 تقویت شده است” و ارزیابی همکاری بین دو كشور به ویژه در زمینه شیلات را ارزیابی كرد.

وی خاطرنشان کرد که تیم پارلمانی تلاش خواهد کرد انگیزه جدیدی به روابط دو کشور بدهد و زمینه های گسترده تری را برای توسعه آنها کشف کند.

وی افزود: تیم پارلمانی به دنبال ایجاد یک پل محکم برای مبادلات مثمر ثمر و تعهد سازنده برای تحکیم ، تعمیق و توسعه روابط همکاری موجود بین دو کشور و ایجاد پیوند محکم و هماهنگی مداوم با تیم دوستی پارلمانی با موریتانی به منظور تعمیق دوستی و همکاری سازنده بین دو کشور ما ، همکاری مثمر ثمر با سفارت ژاپن. ” “

از طرف خود ، نوریو آهارا ، سفیر ژاپن در نواكاوت گفت كه موریتانی همیشه از موقعیت ژاپن در جامعه بین المللی به ویژه در سازمان های سازمان ملل حمایت كرده است.

وی در یک سخنرانی افزود: “ژاپن برای کمک به همکاری در زمینه های مختلف مانند ماهیگیری ، امنیت غذایی ، بهداشت ، آموزش و امنیت در حال تماس با موریتانی است.”

وی ادامه داد: از این پس ، ارتقا of سرمایه گذاری خصوصی و انتقال فناوری ژاپنی برای بهبود اقتصاد موروسی پس از بیماری همه گیر Covid-19 ضروری شده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید