افزایش قیمت مواد غذایی: بازرگانان و مصرف کنندگان چه می گویند؟ (فیلم)

[ad_1]

اخبار (نواكاوت) – بازارهای مواد غذایی شاهد افزایش هفته ها قیمت مواد اساسی مانند سبزیجات ، روغن ، مرغ ، برنج و سایر موارد بوده اند كه در جلسه دولت دیروز مورد بحث قرار گرفت ، جایی كه رئیس جمهور محمد قدیمی غزوانی وزیران را به پیشنهاد راه حل پیشنهاد كرد. بحران

پیشگامان این بازارها از مقامات دولتی ذیربط می خواهند تا در برابر این وضعیت که وضعیت زندگی آنها را بدتر می کند ، مداخله کنند.

روزانه زیاد

فروشنده سبزیجات در بازار مراکش در نواکشوت ، سیدی محمد اولد مائاتالا ، تایید می کند که قیمت ها روزانه در حال افزایش هستند ، نشان می دهد که شهروندان عادی از این امر رنج زیادی می برند.

این را حسین اولد عبدالله ، بازرگان مواد غذایی در همان بازار تأیید می کند ، زیرا می بیند که یک شهروند عادی قربانی گران قیمت مواد غذایی است ، توضیح می دهد که اطلاعاتی که در اختیار دارد تایید می کند که قیمت ها در هیچ یک افزایش نیافته است کشور دیگری در جهان است.

در مورد سلیمان اولد مختار ، یکی از پیشگامان بازار مواد غذایی ، رئیس جمهور محمد اولد غزوانی خواستار ژستی برای کاهش درد و رنج شهروندان از افزایش قیمت سبزیجات و غذاهای مختلف شد.

وی افزود ، به عنوان یک شهروند ، او شبانه روز کار می کند تا آنچه را که قیمت یک مرغ 1/4 کیلوگرم به 300 اونس افزایش دهد ، فراهم کند.

انحصار و بالا بردن آداب و رسوم

تاجر حسین اولد عبدالله مشکل این را دانست که برخی از عرضه کنندگان مطابق میل خود قیمت تعیین می کنند و مواد وارداتی را برای مدت زمان مشخصی در انحصار خود قرار می دهند ، بنابراین بهانه ای برای افزایش قیمت ایجاد می کنند.

وی افزود مقامات گمرک برخی مواد را افزایش داده اند ، اما آنها همگام با این روند نیستند و بازارها را کنترل می کنند تا تغییرات جدید مربوط به گمرک را کنترل کنند.

از طرف خود ، Old Maat Allah خواستار اقدام برای پایان دادن به بحران گران قیمت در اسرع وقت شد.

وی همچنین معتقد است که دولت اولین کسی است که مسئول رنج ناشی از گرانی است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید