الجزایر سفیر خود در مراکش را در بحران دیپلماتیک جدید فراخواند

[ad_1]

18 جولای 2021 – 22:08

الاحبار (نواکچوت) – وزارت امور خارجه الجزایر امروز اعلام کرد که سفیر خود در رباط را “بلافاصله برای رایزنی” در میان بحران دیپلماتیک جدید بین دو کشور همسایه در مورد اختلاف در صحرای غربی احضار کرده است ، بیانیه وزارت خارجه الجزایر .

در این بیانیه آمده است که وزارت خارجه الجزایر خواستار “نیاز پادشاهی مراکش برای روشن کردن موضع نهایی خود در مورد وضعیت بسیار خطرناک ناشی از اظهارات رد شده سفیر خود در نیویورک است”.

در این بیانیه افزود: در صورت عدم پاسخ مثبت و مناسب از طرف مراكش ، امروز تصمیم بر این شد كه بلافاصله سفیر الجزایر در رباط برای مشاوره فراخوانده شود و سایر اقدامات با توجه به تحولات در این مورد منتفی نیستند. “

بحران جدید دیپلماتیک بین دو کشور در جریان جلسه جنبش عدم تعهد آغاز شد که از راه دور در 13 و 14 ژوئیه برگزار شد ، زمانی که رمضان لامامرا ، وزیر امور خارجه الجزایر موضوع صحرای غربی را مطرح کرد.

مراکش از طریق سفیر خود در سازمان ملل ، عمر هلال ، در یادداشتی که به اعضای جنبش منتشر شد ، با محکوم کردن موضوع صحرا در این اجلاس ، صحبت از “حق تعیین سرنوشت برای مردم کابیل” ، اعلام کرد برای اولین بار پشتیبانی خود را از “جنبش استقلال کابلیا” مستقر در پاریس و طبقه بندی شده توسط الجزایر به عنوان یک سازمان تروریستی انجام داد.

تاکنون هیچ پاسخی از طرف وزارت خارجه مراکش دریافت نکرده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید