بحران با گذرنامه موریتانی در کویت: آغاز تاریخ و راه پایان

[ad_1]

تابستان سال گذشته ، هنگام تشدید بحران کرونا ، بسته شدن فضای هوایی و توقف ترافیک هوایی ، بسیاری از مقامات موریتانی در کویت در یک بحران غیرمنتظره ای قرار گرفتند که قبلاً هرگز تجربه نکرده بودند ، که در موارد زیر بازتاب می یابد: :

نوزادان تازه متولد شده به شناسنامه احتیاج دارند

گذرنامه منقضی شد

طبق معمول ، در غیاب دولت از نگرانی های شهروند ، برخی تلاش کردند راه حل های بحران را از طریق تماس ، کمک و امکانات پیدا کنید از همه نهادهای کشور میزبان ، بحران همچنان رو به وخامت و گسترش یافت .

برخی سعی کردند از کنسولگری موریتانی در جده استفاده کنند و وی این تلاش ها را برای بستن مرزهای زمینی و هوایی متوقف کرد و به دلیل نیاز به گذراندن این امکانات از سفارت مور در کویت.

نقش سفارت مور در کویت ، خجالتی است:

در این زمان و در پاسخ ، کمی وقت برای بحث و گفتگو ، سفارت تصمیم گرفت سندی را برای تمدید گذرنامه های منقضی شده ، جدا از گذرنامه ، تهیه کند ، در غیر این صورت گذرنامه کنار گذاشته نمی شود. با این حال ، این سند توسط مقامات کویت رد شد ، زیرا تمدید گذرنامه لازم نیست جدا از آن باشد ، همانطور که در گذرنامه سایر کشورها اتفاق می افتد که شهروندان آنها از همان مشکل رنج می برند.

گیجی و از دست دادن :

در این دوره ، همه گیج ، مهاجر و گم شده بودند. کارمندان مور در معرض از دست دادن ، از دست دادن شغل و انباشت جریمه برای نوزادان هستند. .

پرواز مختل شده و سفر ممنوع است:

و سفارت به جز بیرون آوردن کاغذهای استهلاکی راهی پیدا نکرد و وزارت خارجه بیش از این اجازه نداد. .

درست است که سند تمدید جدید در موارد محدود و در زمینه های ناپایدار بخشی از آن را به دست آورده است.

این جایی است که نشانه ها نشان می دهد سفارت مور در کویت به دلیل شرایط خاص ممکن است گذرنامه های منقضی را برای صدور در نواکشوت ارسال کند.

در این میان ، وی جناب رئیس جمهور محمد قدیمی شیخ الغزوانی را معرفی کرد در سفر خود به کویت 10-05-2020 ، جایی که وی با نمایندگان جامعه ملاقات کرد و قول داد که با ارسال یک مأموریت بازدید کننده با راه حل های دیگر ، یک بار و برای همیشه مشکل را حل کند.

راه حل های موجود را از راه حل های مختلف جدا کنید:

به دنبال سفر جناب رئیس جمهور ، مقامات با همکاری برخی از “موارد استثنا” رویکرد واضح تر و سریع تری را در پیش گرفتند. ، به جز کودکان زیر 5 سال “برای تغییر عکس” و نوزادان. به دلیل نداشتن شماره ملی.

اولین گروه آزاد شد و در هفته های اخیر وارد شد با مدت زمان طولانی ، بررسی و مکاتبات بین مقامات دفتر انجمن جامعه سفارت موریتانی در کویت وضعیت داخلی داخلی خارجی .

قسط دوم: تعلیق و کار غیر موجه کمیته بازدید کننده :

دسته دوم گذرنامه ها در پایان ماه اکتبر ارسال شد به منظور صدور و بین اواخر ماه 10/2020 تا 28 – یازدهمین سالگرد استقلال ، مقامات مقیم کویت منتظر گذرنامه خود بودند ، از همان ایستگاه های قبلی عبور کردند

مرحله تاری:

پس از سالگرد استقلال و در جریان تشدید موج کرونا در موریتانی ، اخبار ناخوشایند شروع به درز کرد و پس از رسیدن گذرنامه ها به مرحله پرداخت “مجوز” ، جایی که پرونده تاریک شد و دلیل تأخیر مشخص نبود. گاهی بهانه این است که هیچ کارمندی وجود ندارد و گاهی اوقات به دلایل دیگر.

کمیته بازدیدها :

طولی نکشید که مقدمات اعزام برای اعزام کمیسیون وضعیت مدنی سه نفره به کویت فرستاده شد.

و از ابتدای ماه 12 تا نوشتن این نامه ها در صبح سه شنبه 01-12-2021 ، مورها که در کویت زندگی می کنند در انتظار هستند گذرنامه های آنها کمبود وقت دارند و بسیاری از آنها بسته می شوند از مرحله از دست دادن شغل خود.

طرف راه حل و پیچیدگی:

وزارت امور خارجه بیشترین سهم را در قبال درد و رنج مردم مور در کویت دارد. بیشتر کسانی که از بحران گذرنامه آسیب دیده اند ، به دلیل مدت کوتاهی که برای اقامت وی ​​باقی مانده ، نمی توانند سفر کنند. در صورت مسافرت ، ممکن است اقامت وی ​​در خارج از کویت پایان یابد و اجازه بازگشت نخواهد داشت.

علاوه بر این ، بیشتر کسانی که خانواده و فرزند دارند ، تعهدات مالی دارند و پس از پایان مدت اقامت ، همه مضطرب می شوند. اصلاح آن دشوار است.

راه حل سریع :

در دو مرحله فوری:

اولین مورد ادامه صدور گذرنامه های موجود است هنگامی که وضعیت مدنی در نواکشات و کمیته آینده کویت این گذرنامه ها را دریافت کردند ، منقضی شد که مستقیماً از صاحبان آنها اخذ شود ، زیرا اقامت برخی از افراد در این لیست پس از دو هفته به پایان رسید.

– دومین ، سریعترین و مفیدترین گام این است که به سفارت موریتانی در کویت اجازه دهید اعتبار اعتبار گذرنامه را تمدید کند ، در حالی که دارنده گذرنامه را ملزم به تحویل آن به سفارت پس از اقامت در آنجا تا زمان ورود کمیته و صدور در جای دیگر.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید