بخش عدالت: تلاشهای مشخص برای تحقق وعده ها … و بستری برای برخاست ملی

[ad_1]

اصلاحات قضایی یک عنصر کلیدی در تقویت شفافیت و اعتماد و ایجاد دموکراسی واقعی است. بنابراین ، جای تعجب نیست که وی در وعده های جناب عالی رئیس جمهور از جایگاه والایی برخوردار است ، که از اولین لحظه متعهد به: منابع برای دستیابی به بالاترین سطح حرفه ای و شفافیت و جلب اعتماد طرفین اختلاف.

این وعده میثاق را برای مردم مور بسیار امیدوار کرد ، زیرا متقاعد شده اند که هیچ امنیت ، توسعه و صلحی بدون قوه قضائیه مستقل و م effectiveثر وجود ندارد.

از ابتدا ، کار دولت بر تقویت استقلال قوه قضاییه ، نزدیک شدن آن به شهروندان ، افزایش صلاحیت های لازم قضات و دستیاران قضایی و بهبود شرایط کاری آنها متمرکز بوده است.

در این راستا ، وزارت دادگستری در تلاش است تا یک رویکرد اصلاحی را متبلور سازد که از اهداف مرجع دولت در اعلامیه عمومی دولت نشأت می گیرد که عبارتند از: تقویت استقلال ، تسریع دسترسی به عدالت ، تقویت حقوق بشر و تضمین کیفیت در خروجی ها.

به منظور افزایش استقلال ، وزارت در حال بازبینی و به روز رسانی متون مربوط به متخصصان قضایی به منظور رعایت استانداردهای بین المللی برای استقلال قوه قضاییه است ، بنابراین تصمیمات دادگاه مربوط به کارکنان قضایی ، از جمله: قضات ، وکلا ، کارشناسان ، دفاتر اسناد رسمی ، دفاتر اسناد رسمی و مقامات کنترل. در این زمینه.

علاوه بر بررسی جامع متون کاربردی مربوط به قوانین و رویه های مربوط ، که شامل بازنگری در قانون تجارت و رویه های مدنی و کیفری برای تشویق به استفاده از روش های جایگزین حل اختلاف ، توسعه قوانین تجاری موثر در راستای استانداردها و بهترین شیوه های بین المللی در رابطه با ثبت تجاری ، حقوق شرکت ها ، قانون بانکداری ، قانون اقدام جمعی و اجرای توصیه های مربوط به مبارزه با پولشویی و مبارزه با تروریسم.

به منظور هماهنگ سازی این متون با الزامات بین المللی حقوق بشر ، الزامات مربوط به اجبار فیزیکی لغو شده است ، صدور چک بدون تعادل لغو شده است ، که در سالهای اخیر منجر به افزایش عظیم جرم صدور شده است. یک چک بدون تعادل از ارزش اجرا و استفاده از عنصر تنبیهی بعدی در صدور H.

به منظور انجام م reviewثر این بررسی ، یک کمیسیون دائمی قانونی در وزارتخانه ایجاد شد که توسط تکنسین های واجد شرایط تشکیل شد و وظیفه نظارت بر قوانین را بر عهده داشت.

در رابطه با ارتقاء دسترسی به عدالت ، وزارتخانه سیستم کمک حقوقی را تقویت کرد ، کلیه سازوکارهای سازمانی مربوط به معرفی کمیسیون های کمک حقوقی را معرفی کرد ، یک فرایند جامع افزایش آگاهی برای آموزش شهروندان و توسعه متون مربوط به میانجی گری را آغاز کرد. و اصلاح طلبان

به منظور سهولت دسترسی آسان به اطلاعات حقوقی ، کلیه متون حقوقی لازم برای فعالیت قضایی (20 متن قانون) پس از انجام کلیه اصلاحات در بودجه دولت به درستی چاپ شده و در قالب کیف قضایی توزیع خواهد شد. به نفع همه کارکنان دادگستری او علاقه مند به انتشار قانونی است.

این فرآیند امکان به روز رسانی ، به روز رسانی و انتشار زرادخانه قانونی ملی را ممکن ساخته است. این علاوه بر دیجیتالی شدن سیستم قضایی تجاری و ثبت تجاری با همکاری شرکای توسعه ای ما و ایجاد بستر دیجیتالی در وب سایت وزارت دادگستری برای انتشار متون حقوقی به روز شده است.

سیاست نزدیکی که بخش در زمینه سمعی و بصری از طریق برنامه های رادیویی و تلویزیونی دنبال می کند ، که توسط تکنسین های پزشکی قانونی در امور فوری دادگاه احیا می شود ، به طور قابل توجهی به ارتقای فرهنگ حقوقی شهروندان کمک کرده است.

و از آنجا که کیفیت نتایج بستگی به صلاحیت و آموزش خوب کارکنان دادگستری دارد ، وزارتخانه اقدام به اجرای طرح یکپارچه برای یادگیری مادام العمر و اجرای مکانیسم های همگرایی و ارتباط از طریق سمینارهای فنی کرد که به عمق بخشیدن به بحث بین همه کمک کرد. شرکت کنندگان در موضوعات فوری ، آخرین موضوعات ، سمینار اختلافات مربوط به املاک و مستغلات و عدالت اطفال بود. این جلساتی است که به طور متوالی در سطح هیئت های تجدیدنظر سازماندهی می شود و سیاست مرجع در این زمینه ها تدوین می شود.

با تشکر از اجرای دقیق برنامه این بخش با هدف اصلاح نهادهای زندان و مراکز اصلاحی ، این بخش با کاهش شلوغی در سال های اخیر و ارتقاء توانبخشی و ادغام اجتماعی و حرفه ای زندانیان از طریق فرآیندی موفق که شامل موارد زیر است: آموزش 100 محکوم. Broso حرفه ای.

امروزه هیچ کس در مورد اثربخشی سیاست پیشگیری سختگیرانه ای که بخش در طول همه گیری کووید 19 در سطح دادگاه ها و زندانها دنبال می کند ، مغرور نیست ، که باعث شادی ماست ، خدا را شکر که هیچ مرگ و میری را به دلیل تاج ثبت نکرده ایم. از طریق دادگستری یا فضای زندان یا مراکز اصلاحی ، که فضاهایی با شرایط خاص هستند.

تصویر ذهنی ساختمانهای دادگاه در نظر دولت نشان دهنده اعتبار قوه قضائیه به دلیل غفلت از مرمت و ساخت این ساختمانها نیست. ایالت ها ، از جمله دادگاه تجدیدنظر نواکشوت شمالی و جنوبی ، آلک ، دادگاه های منطقه ال مینا و بوتلمیت ، و برنامه ریزی همه دادگاه های منطقه با بخش مسکن تحت یک طرح سه جانبه.

اجرای صحیح و دقیق برنامه راهبردی ملی برای دسترسی به عدالت مطابق با یک روش مشارکتی ، که منجر به تعیین اولویت ها در زمینه دسترسی به عدالت و تعیین اهداف قابل اندازه گیری می شود ، پشت موفقیتی است که ما امروز شاهدان در بخشهایی که با بخش ما در اجرای اهداف سیاسی عمومی دولت با هماهنگی جناب عالی نخست وزیر که این بخشهای دولتی را تشکیل داده مشارکت دارند ، به لطف بخش دادگستری که در دو سال آخر ماموریت خود و اجرای آن ماموریت خود را انجام داده است. ، بدون زحمت به سودهای کلانی از نظر امنیت و توسعه اقتصادی دست یافت.

با تشکر از مراحل قانونی و قضایی که بخش برای مبارزه با جرم و بزهکاری اتخاذ کرده است ، با بررسی الزامات مربوط به تکرار جنایت ، خشونت فیزیکی و جسمی و الزامات کودکان در تعارض با قانون ، و سازماندهی مجدد مقررات مربوط به نور سلاح گرم و سلاح سفید. رویکرد دولت در مورد امنیت و آرامش محقق شده است.

این بینش را پنهان نمی کند که بهبود فضای سرمایه گذاری از طریق بررسی تجارت و سیاست جنایی که توسط دادستانی در مبارزه با فساد و پولشویی امروز دنبال می شود ، انگیزه ای قوی برای تقویت اقتصاد و تشویق سرمایه گذاران است.

اصلاحیه اخیر وزارت دادگستری در مورد الزامات تابعیت دوگانه ، که شهروندان مقیم خارج را نگران می کند ، یک راه حل اساسی برای این وضعیت است که باعث آسیب بزرگی برای بسیاری از موریتانی هایی می شود که در ادغام شهروندی در کشورهای دیگر موفقیت چشمگیری داشته اند. و مربوط به کشور مبدأ آنها می باشد. موریتانی از مزایای مشارکت اقتصادی و فرهنگی خود محروم است. به لطف این تغییرات ، آنها همچنان شهروندی موریتانی خود را حفظ کرده و در احیای اقتصاد ملی که مکمل کیفی در زمینه توسعه اقتصادی و هماهنگی ملی است ، مشارکت خواهند کرد.

اینها ، تلاشهای دیگری است که برای تحقق وعده های رئیس جمهور در دو سال اول اولین دوره ریاست جمهوری انجام شده است: دستور عهد و وفاداری ، که بخش عدالت بیشترین سهم را بر عهده می گیرد. و بستری ضروری برای برخاست ملی.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید