برجسته ترین سخنان متهم در پرونده بانک مرکزی به بازرسان

[ad_1]

الاحبار (نواکچوت) – الاهبار اطلاعاتی درباره برجسته ترین اظهارات متهم اصلی پرونده ناپدید شدن پول سخت در صندوقدار بانک مرکزی موریتانی و وجود مبالغ کلاهبرداری که دختر علی اندجای پشیمان است ، دریافت کرد. در مقابل محققان

حسابرسی توسط این بانک ، تیمی از بانک مرکزی موریتانی ، وجود عدم تعادل را تأیید کرد که نشان دهنده کاهش 935،135 یورو و 558،675 دلار و همچنین اسکناس های تقلبی 100 ، 200 و 500 یورویی است که به ارزش بیش از 930 هزار یورو.

بانک مرکزی شکایتی رسمی را به تاببه بینت علی آندجائی به دادستانی در استان نواکچات در غرب استان ارائه کرده است ، زیرا پلیس جنایات اقتصادی تحقیق در این مورد را برای متوقف کردن شش نفر دیگر که به زندان منتقل شده اند ، آغاز کرده است.

این بانک در تاریخ 3 ژوئیه شکایت خود را ثبت کرد و در اواسط همان ماه ، سرمایه دار بزرگ تحقیق در امور جنایات فساد در دادسرای غرب نواکشات ، هفت نفر را به زندان فرستاد ، بر اساس درخواست دادستانی ، که آنها را متهم کرد با چندین اتهام اختلاس و پراکندگی. وجوه عمومی و مشارکت در آن بر اساس جرم انگاری این اقدامات مطابق با قانون مبارزه با فساد ، و همچنین اتهام آنها به جعل ارز ، انجام معاملات ارزی غیرمجاز و پولشویی .

دست اندرکاران این پرونده انتظار دارند از آن تاریخ در دادگاه حاضر شوند.

ابتدای پرونده

در مصاحبه با محققان ، طبیبا بنت علی اندجی شروع پرونده را با مبلغی که از کارمند آوروتوکل ، همسر عایشه ابراهیم ال سالم رئیس جمهور سابق بود ، توضیح داد و او آن را در حضور مدیر صندوق از او گرفت. به طور کلی ، جایی که به او دستور می دهد مبلغی را که در کیسه است جایگزین کند و آن را در دسته 500 یورو با دسته های کمتری قرار می دهد. او همچنین دستور می دهد که توسط سرویس حسابرسی بررسی شود.

بنت علی نجایی گفت که او برخلاف دستور مدیر خود پول را به دفتر خود برد و آن را فاش نکرد و به صورت دستی آن را به دفتر خود پیگیری کرد و در یک کلاس قرار داد که در آن با مبالغ دیگر مخلوط شده بود.

وی روزها بعد گفت كه حسابدار رئیس جمهور 500 یورو را كه از سرلشكر لعب اولد مایوف گرفته بود پس داده و گفت كه این پول جعلی است.

بنت علی آنجایی تأیید کرد که این حادثه او را به یاد آنچه برای کارگر آپروپوتکول ، همسر رئیس جمهور سابق افتاد ، به عنوان جستجوگر صندوق برای یافتن 180،000 یورو ، که همه تقلبی بود.

بینت علی نجایی افزود که این مسئله مانند رعد و برق روی او افتاد ، زیرا او دید که وقتی از دستورات زیردستان خود برای بررسی آن در سرویس حسابرسی پیروی نمی کند ، کاملاً مسئول آن است ، افزود که او آن را پاره کرد ، انداخت در حمام و سپس شروع به تلاش برای پوشاندن آن کرد.

بینت علی آنجایی با اشاره به اینکه ابراهیم ال سالم کارمند بنت و احمد المختار حسابدار ریاست جمهوری چندین بار روند مبادله اوراق بهادار ارز را تکرار کردند ، افزود: بنت ابراهیم ال سالم همیشه مبالغ 500 یورو را با اسکناس پایین تر مبادله می کرد. چند روز بعد بازگشت تا همان روند را تکرار کند.

بنت علی آندجی در مورد دریافت بسیاری از دستورات خارق العاده و ناخوشایند صحبت می کند و می افزاید که وی همیشه آنها را انجام داده و نمونه هایی از این موارد را با سفارشاتی که دریافت کرده است برای ارائه مبالغ ارزی به افراد خاص بدون ارائه هیچ سندی ارائه می دهد ، با وعده حل و فصل اوضاع بعدا .

وی همچنین در مورد افرادی از ریاست جمهوری و سایر ارگان های رسمی که برای مبادله یا خرید مبالغ ارزی وارد بانک مرکزی می شوند و دور زدن قوانین و مقررات اعمال شده در این زمینه و همچنین کسری و قطع خدمات نظارتی در بانک مرکزی صحبت کرد. بانک ، که روند کار را بسیار بدتر کرد.

تشخیص مسئولیت

بینت علی نجایی – بر اساس این اطلاعات – به دلیل اینکه وی به دلیل مبلغ هنگفت و ترس از تحمیل بانک تصمیم به سرپوش گذاشتن بر تصمیم خود گرفته است – بر اساس این اطلاعات – وی مسئولیت این پرونده را بر عهده داشت – غرامت بلافاصله ، مثل همیشه. به گفته خودش

وی در مصاحبه با بازرسان افزود که قبل از اینکه به فکر تأمین کسر آن به روش دیگری باشد ، برای جبران کسری کسری از سوداگران شروع به گرفتن وام با سود ناعادلانه کرد.

بینت علی آندجی معتقد است که فشار بحران کرونا و تأثیر آن بر بازرگانان وی را بر آن داشته است تا از عبدالرحمن اولد احمد سالم – که قبلاً در زمینه ایجاد موزه ای برای بانکی که وی تحت نظارت آن کار کرده بود – بپردازد – مدل های یورو و دلارهای به تصویر کشیده شده برای در نمایشگاهی از بانک استفاده کنید ، و او به او گفت که مدیریت بانک مرکزی همان چیزی است که شما می خواهید ، اما او از آن برای تهیه بسته های یورو و قرار دادن حساب های جعلی در آنها استفاده کرد.

شرایط استرس زا

بینت علی نجایی در مورد شرایط استرس زای کار صحبت کرد و خاطرنشان کرد که در آن زمان بانک از تعمیرات مطلع بود و گاهی کلید پنجره موجود در آن را فراموش می کرد و راه به صندوق باز بود و خطرات آن زیاد بود. “مانند او گفت.”

بینت علی اندجی تأیید کرد که وی کار را به تنهایی ، بدون دستیاری و بدون اطلاع کسی انجام داده است. وی همچنین پیدا نکردن هیچ یک از بازرسان را انکار کرد ، به این دلیل که می خواست قوطی ها را با اسناد از طبقات مختلف باز کند و وقتی به مقدار تقلبی برخورد کرد ، می خواست رئیس بخش جایگزین او شود و او توجیه کرد این را با گفتن اینکه او را در آژانس های دولتی یا نمایندگی های دیپلماتیک می خواهد.

بینت علی آندجی معتقد است که وی قربانی کمبود روشهای نظارت و بازرسی و همچنین استفاده از نفوذ است و افزود که او در شرایط دشوار ، مداوم ، شبانه روز کار می کند و آنچه را که به عنوان ضعف بیمه تعریف می کند ، مشاهده می کند. این بانک در برابر ورود بازدیدکنندگان علاوه بر قطع برق مکرر و گاه به گاه در معرض سرقت قرار دارد.

در مورد مسیر تحصیلات و شغل خود ، بینت علی نجایی گفت که وی در سال 1997/1998 لیسانس گرفت ، اما قبل از عضویت در بانک مرکزی در سال 2007 موفق به اخذ آن برای ادامه تحصیل در رشته علوم کامپیوتر نشد. بدون هیچ گونه رقابت برای ارتقا در سال 2012 ، مسئول برای صندوق فرعی. ارز سخت در بانک مرکزی است ، که در موقعیتی است که نگه می دارد تا زمانی که توسط پلیس متوقف شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید