بعد از رسیدن بایدن به کاخ سفید چه؟

[ad_1]

دقایقی قبل از ظهر چهارشنبه 20 ژانویه 2021 ، جو بایدن به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهور ایالات متحده سوگند یاد کرد.

بایدن با 78 سال سن ، پیرترین رئیس جمهور آمریکا است که وارد کاخ سفید در طول تاریخ شده است.

در کنار او در مراسمی که تقریباً در همه موارد با اسلافش تقریباً متفاوت بود ، او همچنین قسم خورد که معاون وی ، کمالا هریس ، اولین زن سیاه پوستی از تبار مهاجر است که روی کار می آید.

همچنین ، برای اولین بار پس از بیش از صد و شصت سال ، رئیس جمهور معزول در مراسمی شرکت نکرد ، که با توجه به اقدامات شدید امنیتی و بهداشتی برگزار شد.

رئیس جمهور جدید ایالات متحده در سخنرانی خود ، بر سایر موارد ، بر فوریت بهبود شکاف ناشی از سلف خود در دیوار جامعه آمریکا در پرتو بحران اقتصادی ، همه گیری سلامتی و تهدید داخلی تروریستی تأکید کرد.

بایدن در اولین روز خود به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده امضای تصمیماتی را برای لغو برخی از ارکانی که سلف او ، دونالد ترامپ ، سیاست های خود را مانند بازگشت به توافق نامه آب و هوای پاریس و لغو ممنوعیت ورود کشورهای اسلامی به

آمریکا و استفاده اجباری از ماسک و اعمال فاصله اجتماعی در ساختمانهای فدرال.

بحران مشابه 160 سال پیش

اما میراث سنگین تری که بایدن از ترامپ به ارث برده است و نمی توان آن را با یک ضربه قابل جبران کرد ، شکاف بزرگی است که چهار سال وی در میان اعضای جامعه آمریکا به جا گذاشته است ، این تقسیم منجر به خشونت هایی می شود که به حمله به مقر کنگره و این واحد ختم می شود از زمان روی کار آمدن رئیس جمهور آبراهام لینکلن در 4 مارس 1861 برای آمریکایی ها شناخته نشده است ، تقریباً با شرایطی که در 20 ژانویه 2021 اتفاق افتاده است.

در این روز ، واشنگتن و تمام مناطق اطراف آن ، مانند ویرجینیا و مریلند ، دلسوز جنوب بودند و تهدید بزرگی برای خود لینکلن وجود داشت ، که منجر به تحمیل یک سیستم امنیتی دقیق مانند نظامی شد که اکنون شاهد آن هستیم ، وسیله نقلیه وی توسط صدها نگهبان سواره محاصره شده بود ، که دیدن مخاطب را برای او دشوار می کرد و تعداد افراد حاضر در آن بیست و پنج هزار نفر بود که اتفاقاً همان تعداد گارد ملی بود که برای اطمینان از کشف بایدن .

سخنرانی لینکلن در زمان تحلیف او طبق معمول ، اما لحنی دراماتیک داشت ، زیرا این رویداد همزمان با اعلام هفت ایالت جنوبی برای جدایی بود ، در حالی که شش ایالت دیگر از تشکیل ایالات متفقین آمریکا خبر دادند.

به همین مناسبت ، لینکلن کسی را تهدید نکرد و سخنرانی کوتاه وی بیست بار عبارت “وحدت” را در بر گرفت و سعی کرد با اطمینان به جنوبی ها اطمینان دهد که بر “نهاد” برده داری تاثیری نخواهد داشت و ابتکار عمل خشونت آمیزی نخواهد داشت ، اما همچنین آسیب رساندن به وحدت کشور را مجاز نمی داند.

اگرچه ما در مورد بزرگترین رئیس جمهور تاریخ ایالات متحده صحبت می کنیم ، اما او نتوانست به خواسته خود برسد و نتوانست از جنگ داخلی جلوگیری کند. کارولینای جنوبی یک ماه پس از سخنرانی آغازین اولین جرقه جنگ را برانگیخت و لینکلن بعداً کشته شد.

دشواری راه حل

بنابراین در شرایطی مانند ایالات متحده که امروز شاهد جامعه ای در یک تفرقه عمیق است ، تاریخ آمریکا (و غیرآمریکایی) به ما می آموزد که برای التیام شکاف ، متحد کردن ملت و گسترش صلح داخلی است. کافی نیست که یک طرف به دنبال آن باشد ، بلکه اراده طرف دیگر نیز باید باشد.

از این رو نگرانی در مورد پیامدهای منفی رویکردی که ترامپ از زمان اعلام نتایج اتخاذ کرده است ، دروغ پیروزی خود را دامن می زند ، که باعث می شود بخش بزرگی از آمریکایی ها بایدن را به عنوان یک رئیس جمهور نامشروع تلقی کنند و این گواه گسترش سلاح های هسته ای است. اخبار گمراه کننده و نیاز به مخالفت برای اینکه بر انسجام تأثیر نگذارد. میهن پرستی برای هر ملتی.

از این به بعد ، بزرگترین چالش بایدن و دولت وی این خواهد بود که چگونه آنها می توانند حقیقت را ثابت کنند و اینکه آیا شبکه های اجتماعی به ترامپ اجازه می دهند بار دیگر در بازی سیاسی باقی بماند تا به تفرقه بین آمریکایی ها ادامه دهد و امنیت آنها را در خارج از کاخ سفید بی ثبات کند. آیا او می تواند از پیگرد قانونی فرار کند؟ روند استیضاح که چند روز قبل از مراسم تحلیف بایدن آغاز شده چگونه پایان می یابد؟ و تا چه میزان جمهوری خواهان به او وفادار خواهند ماند؟

موارد بسیاری وجود دارد که درگیر راز و رمز و راز هستند ، و سپس باید منتظر بمانیم تا ببینیم آنها چه خواهند کرد.

و از آنجا که مهمترین مجازاتی كه ترامپ پس از حمله به كپیتول دریافت كرد ، از جانب سیاستمداران نبود (روند استیضاح هنوز نتیجه ای نداشته است) ، بلكه از سوی غول های شركت های رسانه های اجتماعی اعمال شده است ، كه به مدت چهار سال بستری را برای رئیس جمهور سابق ایالات متحده برای انتشار ایده ها و اخبار گمراه کننده خود ، پس چه کاری می توان در این باره انجام داد؟

نتیجه گیری اول این است که این شرکت ها تصمیم درستی اتخاذ کرده اند ، اما خیلی دیر و پس از آسیب رساندن به جامعه آمریکا انجام شده است.

نتیجه گیری دوم این است که این فصل از تاریخ ایالات متحده این موضوع را تأیید می کند

آمریکایی سنتی (روزنامه ها ، رادیو و تلویزیون) خالی از اشکال نیست ، اما به حقیقت معتاد است و به انتقال اخبار درست و پرهیز از اخبار دروغ یا گمراه کننده وفادار است ، البته البته در موارد نادر.

نتیجه گیری سوم ظرفیت نامحدود شرکت های رسانه های اجتماعی و نیاز ایالات متحده به پیوستن به تلاش هایی است که اخیراً اروپا انجام داده است ، یعنی قانونی کردن و تنظیم استفاده از این شرکت های غول پیکر ، که ممکن است روزی توسط جهان کنترل شود. اگر وضعیت مثل الان باقی بماند تعداد انگشت شماری از کنترل کننده ها هستند.

موریتانی و قضیه آمریکا

اگر بگویم که بین بحران کنونی آمریکا (بزرگترین کشور و قدرتمندترین نیروی کره زمین) و آنچه کشور ما یکی از فقیرترین و عقب مانده ترین کشورها در اطراف است ، ممکن است برخی من را به عنوان قطب نما گمشده توصیف کنند. مدتی تجربه جهانی) اما مشکلی نیست ..

اگرچه این دو کشور در نهایت افراط و تفریط به سر می برند ، بنابراین تنها می توان آنها را در آخرین روزنامه طنز مصر عاطف عبدالجواد ، که در آن “ترامپ ، ایالات متحده ، موریتانی و موزامبیک” ترکیب شده مقایسه کرد. “

“حمله من ، عزیزم ، اختلاف عمیق ، شکایات ، رسانه های اجتماعی ، موریتانی ، رواندا و ایالات متحده” را اضافه می کنم.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید