به روش های تیراندازی کمک می کنید؟! | الاهبار: اولین خبرگزاری مستقل موریتی

[ad_1]

رسانه ملی روز گذشته گزارش داد که وزیر تجهیزات و حمل و نقل از جاده اتصال پایتخت نواكوت و شهر آكوجیت بازدید كرده است و هنگامی كه خسارت را بازرسی كرد ، به شركت (كه برای تهیه زمین لاك پشت – از طریق آن سنگ حمل می كند – GTA) به او دستور می دهد جاده و اقدامات لازم برای ترمیم آن را در مدت زمان کوتاه ، بیش از یک هفته انجام دهید. یکی

این رویداد به مشاهداتی نیاز دارد:

1

دولت از نظر قانون یک شخص حقوقی است ، مشابه شرکتهایی که با آن سر و کار دارند. انگیزه آنها از حسابهای سودآوری است و با هزینه بدون حساب مرعوب می شوند ، و این کارمندان (از جمله وزرا و حتی رئیس جمهور) را ملزم می کند تا از آنچه می تواند دولت را به سرزنش سو abuse استفاده از قدرت که در هنگام الزام شخص به این کار بوجود می آید ، اجتناب کند ، به این بهانه که کار وی منجر به زوال ، نامناسب بودن و نامشخص بودن دستورالعمل تأسیس شده است ، به عنوان یک تعهد دولت به بقیه ، در شرایط عادی ، فقط باید از طریق قوانین انتزاعی قانون باشد که برای همه اعمال می شود ، یا براساس تعهدات خاص قراردادی.

2

فرد جویای توجه باید از بداهه پردازی اجتناب کند و برای جلوگیری از ایجاد اختلال و تصمیمات ناگهانی ، تحقیقات او را هدایت کند.تحقیقات نشان می دهد که تهیه یک مزرعه لاک پشت – مانند GTA بزرگ – نیاز به تهیه دو و نیم میلیون تن سنگ دارد. که نیاز به حمل بیش از 83000 کامیون از هر سی تن دارد. سطح حجم مشخص می شود اگر بدانیم که قابل مقایسه با یک پنجم تولید سالانه SNIM است که با سه قطار در روز کار می کند ، هر کدام حدود دویست واگن ، که اگر نبود اگر به مقصد نمی رسید. خط ریلی گذاشته شد که می تواند در برابر آنچه آسفالت جاده ها تحمل نمی کنند مقاومت کند. قبل از صدور مجوز برای استخراج و حمل و نقل این مقدار سنگ بزرگ از ایالت اینچر ، مقامات باید جاده را در نظر بگیرند و نگهداری آن را تأمین کنند یا جاده موازی احداث کنند که مواد لازم از طریق آن حمل شود.

در غیر این صورت ، برای کشور موریتانی قابل قبول نیست که تأثیر فعالیت شرکتهایی که در زمینه آماده سازی زمینه لاک پشت – مانند Hmeim بزرگ – فعالیت می کنند ، بر تأسیسات ملی در مرحله مقدماتی پروژه ، که در طی آن تأثیرات زیست محیطی و اجتماعی معمولاً مورد مطالعه قرار می گیرد ، پیش بینی کرده باشد. . غیرقابل بخشش است که مقامات به جای توجه به تأثیر آنها در روند انجام کار و صدور دستورالعمل های دیرهنگام که موجب شک و تردید در مورد امکان سنجی و مبنای قانونی آنها می شود ، از الزام لازم برای شناسایی خسارات احتمالی در توافق نامه های مرجع چشم پوشی می کنند.

3

به نظر می رسد که جاده جدید بنچاب که هنوز سوزنهای تمام کننده از آن برداشته نشده است نیز ممکن است مقعر باشد و ممکن است شرکت های سنگی اصرار داشته باشند که ترک ها و سوراخ های آن به دلیل عدم انطباق با استانداردهای فنی ایجاد شده باشد ، مانند مورد. با انشعاب جاده از طریق نوادیبو ، که تا حد زیادی درصد فرسوده شده است ، دستیابی به آن در مدت زمان کوتاه امکان پذیر نیست ، اگرچه سرعت وسایل نقلیه بسیار محدود است.

هرچه که باشد ، نگهداری از جاده های ملی نیاز به آماده سازی از طریق پر کردن چاله ها دارد و بنابراین لازم است که اقدامات حفاظتی قانونی را در نظر بگیریم ، این امر مستلزم پاسخگویی برای کامل بودن دستگاه های کنترل است ، که اغلب کابینت های خصوصی بودند که مقامات برای آنها و افکار عمومی ملی باید نحوه پاسخگویی آنها را در نظر بگیرند.

4

به یاد بیاورید که در سال های اخیر ، مقامات موریتانی با شرکت MCM موافقت کرده اند که عسل را از کوه Incire تولید و آن را در جاده ملی 1 پوند از کارخانه خود در شهر Acjuit تا بندر Nouakchott برای تمدید جاده Nouakchott-Akjoujt تولید می کند طول 250 کیلومتر ، بنابراین شرکت کانادایی شروع به ساخت هر قسمت از آن هر ساله می کند تا قبل از عزیمت شرکت و شروع فشار بیشتر ، نوسازی جاده به پایان برسد ، به نظر می رسد مقامات آن را در نظر نگرفته اند.

به هر حال ، با افزایش قیمت طلا ، ممکن است این س questionال مطرح شود که چرا Kinross Tasiast از مسافت 60 کیلومتری که معدن تاسیست را از جاده Nouakchott-Nouadhibou جدا می کند ، معاف است ، که مسیری است که هنوز یک جاده شنی است مانع حرکت هنگام باران و در دوره های خشکسالی می شود. گرد و غباری که وسایل نقلیه به سمت آنها پرتاب می کنند ، سرنشینان آنها در معرض خطر سلامتی و تصادفات منجر به مرگ قرار می گیرند. در این زمینه ، تردید نکردن Tasiast به حفظ جاده اتصال دو پایتخت ، که وسایل نقلیه آن دائماً آن را فشار داده و کمی بولدوزر می کنند ، جای تردید دارد. در ازای پرداخت حق امتیاز اندكی كه به خزانه دولت پرداخت می شود ، كمتر از نصف دهم ارزش فراوانی طلای استخراج شده از خزانه های الگیش و راحاب الابریزی.

5

در چارچوب بررسی دلایل غفلت از نگهداری جاده های ملی و رهایی مصرف کنندگان از تعهد ساخت آنها و تعمیر جاده های آسیب دیده آنها ، شاید مناسب باشد که این فرض را که آسیب ببیند جاده های ملی در اثر فساد ادعا نمی شود ، متاسفانه ، هنوز هم در وطن ما قابل قبول به نظر می رسد.

من معتقدم که اولین کار این است که مقامات اگر کارمندان خود را مسئول مذاکره و تنظیم پیش نویس قراردادها بداند اگر معلوم شود آنها درخواست جبران خسارت ناشی از انتقال سنگ از معادن سنگهای معدن خود را در منطقه نکرده اند. اما اگر تعمیرات در قراردادهای مرجع حل و فصل شود ، لازم است که از فروشنده بخواهید تعهدات قراردادی خود را انجام دهد ، که عبارتند از: “جایگزین جای قانون” است و دستورالعمل هایی برای آن صادر نمی کند ، حداقل گفته می شود که نیروی قانونی آن واضح است !؟

6

لازم به ذکر است که شرکت های درگیر در ساخت میدان لاک پشت – احمیم الکبیر بر اساس توافق نامه های امضا شده بین کشورهای موریتانی و سنگال از یک طرف و شرکت نفت انگلیس که قراردادهای فرعی تحت دولت موریتانی ، که آزاد کردن بار قابل توجهی برای اکثر شرکت کنندگان در تکمیل رشته لاک پشت ، احمیم الکبیر ، را پذیرفت.

هزینه تعمیر جاده ای به طول صدها کیلومتر قیمت آسانی نیست که بتوان آن را در سبد بلاعوض گنجاند تا امیدواریم که شرکت های خصوصی که به دنبال سود هستند و تحت کنترل و پاسخگویی خصوصی و دولتی در کشورهای خود هستند ، ممکن است که دستورالعمل های فوق فقط فریادی در دره باشد که هیچ تأثیری نداشته باشد. و اینکه وضعیت همچنان که هست باقی بماند ، یا این که این مسئله پیامدهای حقوقی عمده ای داشته باشد که می تواند دستور کار اجرای پروژه لاک پشت ها – احمیم بزرگ را تحت تأثیر قرار دهد.

در پایان می توان به س questionsالات زیر پاسخ داد:

آ. چه اتفاقی خواهد افتاد اگر Eiffage از پیروی از دستورالعمل مقامات برای بازسازی جاده ملی № 1 خودداری کند و به مفاد قراردادهای خود با BP و توافقات اخیر با دولت پایبند باشد؟

ب – آیا دستور کار برای تکمیل پروژه گاز ، که موریتانی و سنگال تأثیر عمده ای بر آن دارند ، یا برنامه با هزینه جاده ای که از سایر کامیون های حمل و نقل در سایه آن مستثنی نیست ، ادامه خواهد یافت؟

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید