بورکینافاسو: حداقل 100 غیرنظامی در حمله شمال کشته شدند

[ad_1]

الاحبار (نواکچوت) – در حمله مسلحانه به روستای سولهان در شمال ساحل حداقل 100 غیرنظامی در بورکینافاسو کشته شده اند.

به گفته منابع امنیتی ، این حمله مرگبارترین حمله در این کشور از سال 2015 است ، زمانی که گروه های مسلح هدف بورکینافاسو را آغاز کردند.

دولت بورکینابه عاملان این حمله را که جمعه شب در نزدیکی مرز با نیجر روی داد ، “تروریست” توصیف کرده است ، در حالی که هنوز هیچ یک از گروه های مسلح مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته اند.

مارک کریستین کابور ، رئیس جمهور بورکینافاسو ، 72 ساعت عزای ملی را که از نیمه شب امشب آغاز شد ، اعلام کرد و در بیانیه ریاست جمهوری افزود که “نیروهای دفاعی و امنیتی به سختی تلاش می کنند تا عاملان این عمل شنیع را کشف و از بین ببرند.”

کابور خواستار اتحاد “در برابر این نیروهای شیطانی” شد و افزود که “با ابراز همدردی با خانواده های قربانیان ، به یاد 100 غیرنظامی کشته شده در این حمله وحشیانه تعظیم کرد”.

سوهلان یک شهر کوچک است که در 15 کیلومتری سیبا ، پایتخت یاگا ، در نزدیکی مرز با مالی قرار دارد. در سالهای اخیر ، وی شاهد حملات مسلحانه بسیاری بوده است.

این حمله ، همانطور که شب گذشته اتفاق افتاد ، به روستایی در همان منطقه حمله کرد و منجر به کشته شدن 14 نفر ، از جمله یک داوطلب غیرنظامی ، و دو هفته پس از دو حمله دیگر که منجر به کشته شدن چهار نفر شد.

در حملات مسلحانه از سال 2015 در بورکینافاسو بیش از 1400 نفر کشته و بیش از یک میلیون نفر آواره شدند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید