بیانیه در مورد اظهارات نخست وزیر در برابر پارلمان

[ad_1]

در برخی از اظهارات اعلیحضرت نخست وزیر در ابتدای پاسخهای خود به برخی نمایندگان مجلس شورای ملی در مورد کار “کمیته تحقیق پارلمان” ، تخلفات جدی و ورود به قوه قضائیه باید محکوم شود. در اینجا برخی از پاسخ های ما وجود دارد:

1. اعلیحضرت نخست وزیر با اعلام موافقت خود با “کمیته تحقیق پارلمان” و کار آن ، تشخیص نقض قانون اساسی موریتانی را اعلام و تداوم این نقض را مقدس دانست. دلیل این امر آنست که قانون اساسی موریتانی حاوی هیچ متنی نیست که به پارلمان اجازه تشکیل “کمیسیون تحقیق پارلمانی” را بدهد ، دولت دولت موجود را رصد کرده و آن را مسئول می داند. و هیچ چیزی در آن نیست که به پارلمان قدرت بیشتری در مورد ریاست جمهوری یا رئیس جمهور بدهد ، مگر در موارد خیانت به رئیس جمهور و مطابق با رویه های خاص و دقیق ارائه شده در قانون 93! بنابراین جای تعجب نیست ؛ برخی از سیاستمداران ما و قانونگذاران منافع خود را بالاتر از قانون اساسی و جمهوری قرار می دهند ، آنها دستکاری قانون را در صورت تأمین منافع آنها برکت می دهند و می پذیرند ، آنها آن را “تصمیمات جسورانه” می نامند.

2. در مورد آنچه جناب عالی در پاسخ خود در مورد “نام بردن از افراد خاص در گزارش” و “تصمیم جسورانه رئیس جمهور” ذکر کرده است ، این یک قانون نیست. این چیزی نیست جز بهانه ای برای کودتای ضد قانون اساسی علیه دولت سلف خود. این به دو دلیل است:

دلیل اول: کمیته تحقیق مجلس همانطور که در بالا ذکر شد غیرقانونی است. گزارش وی فاقد اعتبار است و هر آنچه مبتنی بر جعلی است فاقد اعتبار است و هیچ اثری وجود ندارد. بنابراین ، سرنگونی دولت صرفاً به این دلیل که “در گزارش کمیسیون غیرقانونی از برخی افراد نام برده شده است” کودتایی علیه مشروعیت و قانون اساسی است و به هیچ وجه نمی توان آن را یک تصمیم جسورانه خواند.

در مورد دلیل دوم: این است که “آیین نامه شورای ملی” ، که برخی از آنها “به عنوان قانون تکمیل قانون اساسی” می دانند ، آنچه را که اتفاق افتاده است به طور کامل منع کرده و این “شجاعت” را آشکار می کند ، زیرا در مقاله خود آمده است : 136 به صورت کلمات کلیدی به شرح زیر است: “1 – شورای ملی کیفرخواست علیه نخست وزیر و / یا اعضای دولت در برابر دیوان عالی کشور مطابق با مفاد مواد 92 (جدید) و 93 (جدید) فصل هشت تنظیم شده است. قانون اساسی .2 – تصمیم بعدی ، و همچنین اتهام ، قابل اجرا محسوب نمی شوند ، مگر اینکه پس از رأی دادن به آن با اکثریت مطلق اعضای تشکیل شده. “شورای ملی در رأی گیری آزاد برگزار می شود ، در این صورت نخست وزیر وزیر یا عضو متهم – یا اعضای دولتی که هستید. ”

هنگامی که ما خانه های وزرا را در دولت خود خراب می کنیم ، به آبروی آنها تهمت می زنیم و آنها را با تسبیح دهان به دهان می گوییم که هرکس از آنها بی گناه باشد ، احیا می شود. در حالی که آنها هیچ اتهامی از سوی تنها کشوری که طبق قانون اساسی و سیستم داخلی “موجه” مجاز به اتهام آنها است ، علیه آنها وارد نکرده اند ، آیا آنها ناراحت نمی شوند؟ این یک کودتای آشکار علیه مشروعیت ، قانون اساسی و قانون است. تنها دلیل این است که این وزرا باید صندلی های خود را به دیگران که مدتها در صف بوده اند بسپارند و پای ملی را به اشتراک بگذارند!

3. با توجه به آنچه اعلیحضرت نخست وزیر در مورد ورود به “مرحله دوم که مرحله اتهام است” گفت ، این بسیار تعجب آور است ، زیرا اول: دخالت آشکار رئیس قوه مجریه در اختیارات قوه قضائیه دادگستری هنگامی که وی اختیارات نماینده جمهوری و دادستان ارشد پرونده را سرقت کرد و رویه ای را به آنها دیکته کرد که به دلیل وجود مانع شدید در قبال عدم صلاحیت قضایی در برابر آنها ، نتوانستند از آن استفاده کنند و با گفته ها و وعده ها مغایرت داشته باشد رئیس جمهوری نباید در پرونده دخالت کند و آن را از محتوای آن خالی کند! عجیب ترین چیز این است که وقتی جناب عالی نخست وزیر به شورای ملی اعلام کرد اقدامات پرونده ای در دست قوه قضائیه انجام می شود ، وی نماینده واحدی برای مقابله ، محکومیت و تغییر این شرارت “با زبان نیافت. “! حتی نماینده محترمی که افزایش مشکوک جدید حقوق نمایندگان را محکوم کرد این بار سکوت کرد و تاثیری نداشت! ثانیاً: خلاف قانون؛ کسانی که در این پرونده گنجانده شده اند یا وزرا هستند یا یک رئیس جمهور سابق. و همه آنها از امتیاز قضایی اعطا شده توسط قانون اساسی برخوردار هستند ، كه این اتهامات آنها را به اختیار مجلس می داند و این امر در اختیار جناب نخست وزیر یا دادستانی نیست ، همانطور كه ​​در بالا بارها اظهار داشتیم.

4- پاسخ باقی می ماند «عالی جناب نخست وزیر اتهامات را تعیین می کند. تمایل اعلام شده وی برای اعمال قانون برای همه. “در آن می گوییم: جناب نخست وزیر ، حتی اگر قدرت اقتباس را نداشته باشد ، زیرا این صلاحیت دادسرا و دادگستری است ، پس سازگاری اعلام شده وی: “پرونده مربوط به نوع یک” عدم تعادل غیر معمول “کاملاً با اراده” اتهام “اعلام شده مغایرت دارد. از آنجا که عدم تعادل – و گزارش “کمیته تحقیق مجلس” در واقع از “عدم تعادل” صحبت نمی کند – در صورت وجود ، در گروه جرمی که وی متهم شده است قرار نگیرید. این کیفری است و مجازات ندارد ، مخصوصاً اگر مجازات نشده باشد ، اما بین بخشش و سو mis مدیریتی که در صلاحیت دیوان محاسبات است ، باقی می ماند. در این گزارش مطلقاً اقدامی در رابطه با اختلاس در هر م institutionسسه دولتی یا خصوصی یا اتهام ارتشا وجود ندارد. چیزی ممکن و قابل انتظار است ، اما خارج از قانون! و از آنچه وی ذکر کرد ، از جناب نخست وزیر به خاطر تمایل وی برای اجرای قانون در مورد همه تشکر می کند! آیا قانون 136 سیستم داخلی مجلس با ذکر آن در متن خود به ویروس نقض مواد 92 و 93 قانون اساسی آلوده است؟ تاریخ به س questionsالاتی پاسخ می دهد که امروز به آنها پاسخ نمی دهیم. زودتر یا دیرتر!

کمیته دفاع محمد اولد عبدالعزیز ، رئیس جمهور پیشین

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید