تکه تکه شدن یک شوالیه از صحنه سیاسی

[ad_1]

19 ژانویه 2021 – 12:45 بعد از ظهر

موسی سقوط می کند

با عزیمت مرحوم ، انشا Godالله ، محمد توسط ابرید اللیل مبارک شد ، فارس از شوالیه های صحنه سیاسی ملی فرود آمد.

این غیبت نقطه عطفی در تاریخ کشور است. محمد یحدی ابرید اللیل در یک فضای سیاسی برجسته به چالش کشیده نشد. هیچ رهبر سیاسی دیگری نتوانسته است نفوذ کند مانند محمدی که بر جریان فکری خود لذت می برد. برای چندین دهه ، او منبع ایده ، الهام ، نفوذ و توصیه برای طرفداران خود بود. او مدتها بر گفتگوی اندیشه ها و مبارزات سیاسی در کشور تأثیر گذاشت.

علاوه بر این بعد سیاسی ، محمد یحیی اولد آبرید ال لایل یکی از برجسته ترین آوانگاردهای فرهنگی کشور محسوب می شود. این بعد این مزیت را دارد که مورد پسندتر واقع شود. نوشته های او مورد پسند همه قرار دارد و فارغ از جهت گیری سیاسی و فرهنگی وی با اشتیاق فراوان او را مطالعه می کنند. مرگ وی خلائی را به جا گذاشت که پر کردن آن دشوار است و همه ما از تخلیه این منبع خاص تولید فرهنگی و ادبی پشیمان هستیم.

رابطه من و محمد علی رغم تفاوت دیدگاه های ما که با قدردانی و احترام متقابل مشخص بود ، همچنان از او لذت می برد. جلسات ما اخیراً چند برابر شده است و این ممکن است به دلیل پدیده بحران ایدئولوژیک قرن گذشته و شکست ناامیدی و فرقه گرایی باشد. به طور کلی ، چنین تمایلاتی عمدتا در طیف سیاسی ظاهر می شود. بعد از آخرین جلسات متعدد ما ، این تصور برای من باقی ماند که او علاقه زیادی به حال و آینده کشور به طور کلی نشان می دهد. با رویکردی کمتر ایدئولوژیک ، عملی تر و جامع تر ، من آماده ام که بسته به جذابیت ، نفوذ و اقتدار اخلاقی او ، محمد ، که از او لذت می برد ، متولد ابرید اللیل ، می تواند به طور موثرتری کمک کند. زیرا دستیابی به موفقیت در روابط مهمترین شرکت کنندگان سیاسی در کشور و چنین انزوایی شرط لازم برای سازماندهی رایزنی ها در جو است. با آرامش و سازش بیشتر ، بنیان های ملتی متحد ، مدرن و برادرانه تر را بنا نهاده است. متأسفانه ، عزیمت محمد زود بود تا این مسیر را به هم بزند. همه ما امیدواریم که این رویداد در خدمت کل کشور باشد. ما به خدا و به سوی او باز خواهیم گشت.

پاییز موسی – 18 ژانویه 2020

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید