حزب توسل: قیمت اقلام اساسی خانه به بالاترین رکورد رسیده است

[ad_1]

14 ژانویه 2021 – 10:50 عصر

اهبار (نوكاكوت) – رالی ملی اصلاحات و توسعه توسل گفت كه قیمت اقلام اساسی خانگی برای مدت كوتاهی ركورد زده و دولت را كاملاً مسئول این افزایش ها می داند.

در بیانیه صادر شده توسط دبیرخانه اقتصاد و دارایی ، این حزب گفت که افزایش خورشت 50 کیلوگرم برنج 21 درصد است ، در حالی که ضرب 50 کیلوگرم قند 6.5 درصد افزایش یافته و افزایش 20 لیتری کره به 36 رسیده است. و مرغ افزایش می یابد. با افزایش چشمگیر قیمت شیر ​​به 66 درصد رسید.

این حزب از دولت خواست اقدامات لازم را برای كاهش قیمت ها برای رفع قدرت خرید پایین شهروندان انجام دهد و همچنین بر لزوم كاهش قیمت سوخت به دلیل تأثیر مستقیم آن بر قیمت مواد غذایی و جنبه های مختلف زندگی تأكید كرد.

این حزب از دولت خواست كه دستمزدها را افزایش دهد و فرصت های شغلی را فراهم كند تا شهروندان بتوانند با توجه به وخیم شدن اوضاع زندگی به حداقل زندگی مناسب و معقول دست یابند و همچنین از دولت خواست كه استراتژی های ملی و جدی امنیت غذایی را تدوین كرده و اطمینان حاصل كند نیازهای اصلی غذایی کشور.

این حزب دولت را مقصر می داند که “انگشت خود را تکان نمی دهد و توضیحی قانع کننده برای این افزایش ها نمی دهد ، که فقط به یک عضو محدود نمی شود ، بلکه بیشتر مواد غذایی اساسی شهروندان را در دفترچه خاطرات خود گنجانده و اضافه می کند که “در عین حال ، با وجود کاهش مداوم در جهان ، برای ایجاد ثبات قیمت سوخت تلاش می کند.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید