خواستار تحقیق در مورد مرگ یک شهروند و اختلاف بین موریتانی و ترکیه است

[ad_1]

الاحبار (نواکچوت) تعدادی از سیاستمداران و فعالان خواستار تحقیق در مورد مرگ یک جوان دو روز پیش شده اند ، که وزارت بهداشت مورس متعهد شده است برای درمان به ترکیه منتقل شود.

در حالی که مرگ این شهروند باعث اختلاف بین وزارت بهداشت مورس و سفارت ترکیه در نواكشوت شد

مرگ این جوان دو روز پیش اعلام شد محمد السالک ، پس از مبارزه با بیماری ،

اعتراضات توسط پلیس متوقف شد

ده ها نفر از فعالان امروز ، شنبه ، در شهر نواکچوت با برپایی یک ایستگاه اعتراضی خواستار برکناری وزیر بهداشت و رد “عدم موفقیت وزارت ، که متعهد شده بود وی را برای درمان به خارج از کشور منتقل کند” ، رد می شوند.

پلیس برای پراکنده کردن تظاهرکنندگان در نزدیکی واحد مادرید در مرکز نواکشوت از زور استفاده کرد.

تظاهرکنندگان وزارت بهداشت را به سهل انگاری و نادیده گرفتن سلامتی مرد جوان محمد السالک متهم کردند.

پاسخ های وزارت بهداشت

مشاور وزیر بهداشت احمد بدها در پستی در حساب فیس بوک خود گفت که پس از اطلاع از وخیم شدن سلامتی متوفی ، با او تماس گرفت و از سلامتی خود و مراحلی که برای دریافت تبلیغات خارجی برداشته بود به او گفت. معضلات اجتماعی. “او همچنین از ملاقات خود با جناب وزیر به من اطلاع داد. و من از او خواستم اسناد و مدارکی را که از طریق واتس اپ در اختیار داشت ، در اختیار من قرار دهد ، که وی همان شب انجام داد.”

او اضافه کرد: صبح روز بعد من موضوع جناب وزیر را مطرح كردم و او از من بخاطر ارائه اخبارش تشكر كرد و او بلافاصله با افسر مربوطه تماس گرفت و از او در مورد آنچه در پرونده مرحوم محمد السالك اتفاق افتاده بود س askedال كرد به او دستور داد تا دوباره با او در رابطه با موضوع ترکها تماس بگیرد.. ده روز صبح روز بعد ، من با مرحوم محمد السالک تماس گرفتم و او را از آنچه علی جستجو می کرد آگاه کردم و او را که خدا رحمت کند او را با آگاهی قبلی از آنچه به او گفته بودم ، پیدا کردم.

او ادامه داد: برای روشن شدن این موضوع ، محمد السالک رحم الله علیه با توافق نامه ای به ترکیه اعزام شد که ما را به او الزام می کند و در این ضمن من همچنان کلینیک جهانی هستم و ترکیه برای بیماران مراجعه کننده به آن بسته است ، نه تنها از کشور ما ، اما از بیش از 50 کشور دیگر و بورس تحصیلی وی مورد مطالعه قرار گرفته است. به خدا ، به مقصد دیگر ، جز این که شرایط او و معالجه ای که به این احتمال نیاز دارد ، این احتمال را منتفی می کند و در مقابل این بررسی ترکی موضوع وی ادامه داشت تا اینکه چند روز پیش ، دیروز یادداشت هایی در مورد سلامتی او دیدم ، امیدوارم خدا به او رحم کنید و من شخصاً با مسئول پرونده وی تماس گرفتم تا از پرونده جدید مطلع شوم ، اما خدا از قبل مقدر شده است و او این کار را نخواهد کرد. “

توقف سفارت ترکیه

سفیر ترکیه در نواكوت Cem Kahiaoglu غم و اندوه عمیق خود را از مرگ این جوان ابراز داشت.

وی در یک پست وبلاگ در حساب فیس بوک خود اضافه کرد: درج نام ترکیه در جنجال های ناشی از مرگ وی منصفانه نیست ، زیرا وی ویزای خود را خیلی سریع گرفت و این مدت ها قبل بود. “

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید