دانشگاهیان از اسپانیا می خواهند تا سرنوشت مقاومت صحراو ، بصیر را فاش کند

[ad_1]

22 ژوئیه 2021 – 5:40 بعد از ظهر

الاحبار (نوكاكوت) – طی یك هم اندیشی در مراكش درباره روابط رباط و مادرید ، طرفین مداخله گر از مقامات اسپانیایی خواستند تا سرنوشت “مقاومت سیدی محمد بصیر” را فاش كنند.

محمد بنی بصیر مولای اسماعیل بصیر ، رئیس بنیاد تحقیقات ، تحقیقات و رسانه ها ، گفت که ناپدید شدن سیدی محمد بصیر “یک قسمت تاریخی مربوط به 51 سال پیش و بخشی از حقوق بشر در ناپدید شدن اجباری وی از اسپانیا ، سرنوشت ، و بخش سیاسی که در اسپانیا نمایندگی می شود ، سرنوشت او را پنهان می کند ، حرکت جهادی ملی او را از بین می برد ، شبه نظامیان تاریخ شریف او را به دست می آورند و می دزدند و حرکت ملی او را با جدایی مشخص می کنند ، و او از این امر بی گناه است.

مولای اسماعیل بصیر تأکید کرد که مقامات استعماری اسپانیا ، “پس از قیام معروف بصیر در سال 1970 ، وی را در آن زمان دستگیر کردند ، از او بازجویی کردند ، در زندان ال آئائون زندانی و شکنجه کردند ، به زور ناپدید و بایگانی مربوطه را پنهان کردند ، و سرنوشت او هنوز علیرغم تلاشهای بیشمار خانواده وی شناخته شده است “و افزود که” علی رغم این مدت زمان ، ما هیچ جدی یا پاسخی صادقانه از طرف اسپانیایی در این پرونده جدی که توسط قانون تضمین و ضمانت شده است ، مشاهده نکردیم.

به نوبه خود ، حسنا ال ادریسی الراکیبی از اسپانیا خواست “سرنوشت قهرمان محمد بصیری ، قهرمان این حماسه قهرمانانه را با هدف تخلیه استعمار به تمام اشکال از خاک مراکش ، که تحت شرایط نامعلوم ناپدید شد ، فاش کند”.

ال ادریسی معتقد است که اسپانیا باید “مسئولیت کامل خود را با صداقت و صداقت به عنوان یک کشور دموکراتیک که با احترام کامل به عدالت انسان و حقوق بشر و تمام میثاق ها و قوانین بین المللی عادلانه کار می کند ، با نیاز به مقاومت فوری ، محمد بصیری و سرنوشت او ، چه مرده و چه زنده “.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید