دبیر کل باشگاه قضات: وضعیت دادگاه ها و قضات از سال 2009 تغییر نکرده است

[ad_1]

الاحبار (نواکچوت) – دبیرکل باشگاه قضات موریتانی ، قاضی عمر سالک بن شیخ سیدی محمد بن عمر سالک ، گفت که شرایط دادگاه ها در موریتانی و کارکنان آنها شاهد بهبود دوازده سال نیستند.

دبیر کل باشگاه داوران در هنگام ارائه گزارشی از کار این باشگاه و شرایط عدالت در موریتانی به طور کلی ، در یک جلسه مجازی که توسط گروه آفریقایی در فدراسیون بین المللی قضات برگزار شد ، امروز شنبه 29 مه 2021 پس از میلاد ، رئیس جمهور محمد اولد غزوانی دفتر مدیریت باشگاه قضات موریتانی را در فوریه گذشته پذیرفت و به آنها قول داد که به عنوان بخشی از برنامه های دولت که به خوبی تحقیق شده است ، برای بهبود شرایط دادگاه کار کنند ، تأکید کرد که قضات منتظر هستند در کوتاه مدت و میان مدت شرایط کار و کار خود را در راهروهای دادگاه ها بهبود ببخشید.

عمر السالک از همکاری مثمر ثمر بین باشگاه قضات و وزیر فعلی دادگستری ، دکتر محمد محمود بن شیخ عبدالله ولد بی ، قدردانی کرد و از وی خواست که برای غلبه بر همه موانع کار قضایی بیشتر تلاش کند.

وی همچنین خواستار درج پیشنهادهای باشگاه قضات در مورد وضعیت دادگستری و ارائه پیش نویس اصلاحیه برای رای گیری در پارلمان شد ، که در نهایت تلاش های علمی کمیته های این باشگاه برای ارائه تضمین های بیشتر استقلال قضایی انجام شد .

دبیر کل باشگاه قضات گفت: این باشگاه در تلاش است تا به اهداف خود برسد ، از جمله مهمترین آنها وجود یک دادگستری بی طرف است که از نظر مالی و اخلاقی مستقل است.

عمر سالک کارزارهای مخرب علیه قوه قضائیه را محکوم کرد و افزود: “متأسفانه دو نماینده مجلس در آنها شرکت کردند که یکی از آنها کاندیدای ریاست جمهوری قبلی است و دیگری رهبر یک حزب سیاسی خواستار استقلال قوه قضائیه است و این نقض فاحش قانون اساسی صادر شده توسط یکی از اعضای قوه مقننه ، که احترام به قانون اساسی و قوانین قابل اجرا را پیش بینی می کند ، زیرا می داند این اولین بار است که یک عضو با توجه به وجود پرونده هایی در دادگستری با اصل استقلال قضایی مخالفت می کند نوع پس از استقلال کشور در سال 1960.

دبیر کل باشگاه قضات خواستار اجرای کلیه توصیه های شورای عالی قضایی در جلسات 2019 و 2020 شد. اولین مورد اطمینان از حمایت لازم از قضات در طول کار آنها است.

فدراسیون بین المللی قضات باید جلسات دوره ای برای بحث و گفتگو در مورد شرایط اعضا و شعبات خود و مشکلاتی که در کشورهایشان با آن روبرو هستند ، برگزار کند و اقدامات لازم را برای حل آنها در اسرع وقت انجام دهد.

این اولین بار است که باشگاه قضات پس از انتخاب اعضای فعلی این باشگاه ، در پایان فوریه سال 2020 ، در جلسه ای با شرکای بین المللی خود ، وضعیت دادگستری در موریتانی را بررسی می کند.

باشگاه داوران موریتانی در سال 2017 به عضویت فدراسیون بین المللی داوران درآمد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید