در این کنفرانس تقویت اعتماد به نفس ساکنان و نیروهای امنیتی در امتداد ساحل بحث می شود

[ad_1]

خبر (نواكاوت) – كنفرانسی امروز در نواكشات با هدف بحث در مورد راه های ایجاد اعتماد بین نیروهای دفاعی و امنیتی و جمعیت در پنج كشور ساحل به رهبری اسماعیل اولد شیخ احمد وزیر امور خارجه در نواكوت افتتاح شد.

دبیر اجرایی گروه پنج کشور ساحل علاوه بر نمایندگان دادگستری ، نهادهای امنیتی و حقوق بشر در کشورهای گروه و همچنین نمایندگان ارگانهای بین المللی و سازمانها و سازمانهای جامعه مدنی در این کنفرانس شرکت خواهند کرد. .

اسماعیل اولد شیخ احمد طالب ، وزیر امور خارجه در یک سخنرانی گفت که این جلسه فرصتی برای ایجاد یک گفتگوی جامع ، صریح و مسئولانه است که به توسعه رابطه اعتماد و جلال بخشیدن به پیشرفت و غلبه بر مشکلات در این زمینه کمک می کند.

شیخ احمد پیر تأیید کرد که موریتانی در دوران ریاست جمهوری فعلی خود در گروه پنج در ساحل ، می خواهد نقشه راه ارائه شده به شرکا را نیز در نظر بگیرد تا با فعال سازی نیروهای پلیس ، رابطه اعتماد بین نیروهای امنیتی و مردم محلی را بیشتر تقویت کند. م componentلفه ای در داخل نیروهای مشترک پنج و تقویت حضور دولت در مناطق حساس در طول حضور آن است. نیرویی نزدیک به آنها و مسئول کارهای حقوقی و ارتباطی در این زمینه ، به ویژه کارهای نظامی و غیرنظامی.

اولد شیخ احمد به نقل از کوفی عنان دبیرکل سابق سازمان ملل متحد در گزارش خود به مجمع عمومی سازمان ملل متحد کوفی عنان اشاره کرد که اظهار داشت: “بدون امنیت یا امنیت بدون توسعه نمی توان به توسعه فکر کرد و امنیت و توسعه بدون احترام حاصل نمی شود برای حقوق بشر. “

اولد شیخ احمد از همه کشورهای دوست و سازمان های منطقه ای و فرعی منطقه ای شرکت کننده در این کنفرانس بخاطر حمایت مداوم از گروه ، که توسط این حضور ترجمه می شود ، و همچنین روابط عالی موجود بین این گروه و همه شرکایی که در افزایش امنیت کمک می کنند ، تشکر کرد. و توسعه اقتصادی و اجتماعی جمعیت در کشورهای G5 را تقویت می کند.

به نمایندگی از موریتانی ، سیدی محمد آمیمو دادستان کل دادگاه عالی و احمد سالم بوهبینی رئیس کمیسیون ملی حقوق بشر در این کنفرانس شرکت کردند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید