در حاشیه بازدید از گوشه تب دار Banyor

[ad_1]

طی چند روز گذشته این افتخار را داشتم که از خلیفه عمومی خلیفه مادر خلیفه در شهر آنیورو ، ساحل (60 کیلومتری جنوب مرز مالی با موریتانی) ، شیخ محمد بن شیخ احمد دیدار کنم ، خدا رحمتش کند. وی یک شخصیت برجسته اسلامی در ایالت مالی و به طور کلی آفریقای غربی است.

شیخ ما خلیفه محمد صلی الله علیه و آله و سلم یکی از مهمترین و با نفوذترین رهبران و رهبران مسلمان در واقعیت اسلام و مسلمانان در آن زمان و یکی از مهمترین توصیه ها برای صلح و امنیت در کشور محسوب می شود. منطقه. همه

شیخ محمدادو امروز خلافت نظام تیژانیا حموی را رهبری کرد و یکی از برجسته ترین و تأثیرگذارترین دستورات صوفیانه در برخی از کشورهای آفریقای غربی از بدو تأسیس تاکنون و گسترش آن یک قرن پیش (به ویژه در سال 1902 میلادی – 1909 میلادی) است. راهنمایی توسط شیخ احمد بن محمدو بن سیدنا عمر ، شیشی احمد بن محمدو بن سیدنا عمر ، توسط شیخ الجزایری تونسی تبار ، شیخ سیدی محمد بن عبدالله (معروف به سبز) و در شهر آنیورو الصاحل درگذشت. 1909 میلادی) و سفر تاریخی مشهور خود را از شمال آفریقا به الجزایر انجام داد تا اینکه مسیر خود را برای سفر در سودان غربی طی کرد) نامی که در دوران استعمار به مالی داده شد) ، در یک مأموریت مقدس که توسط شیخ سیدی طاهر بوتیبا تلمسن رتبه بندی شده است در میان چهره های برجسته سفارش تیجانیا ، به عنوان وی به عنوان خلیفه زاویه تیجانیا در شهر “تلمسن” شناخته می شد ، و همچنین وی با این روش یکی از ویژه ترین افراد است. تیجانیا .. با ورود خلیفه احمدیه تیجانی و از طریق معرفی کلی شیخ بزرگ صوفیه ، احمد بن محمد ال تیجانی بزرگوار ، رضایت خدا از او ، و در دستان او – یعنی همه – شاهد آن بود. طاهر بوطیب التملیسانی در مناطق تلمسن مشهور شد و از آنچه درباره او گفت داماد شیخ التیجانی رضی الله عنه است و با او حج گزارد و عمره اقامه کرد. ، و وی در سال 1295 هجری قمری درگذشت و مقبره وی به خوبی شناخته شده و مورد بازدید قرار گرفته است »(کشف الحجاب ، ص 114. برای جزئیات بیشتر ، به مقاله ما که در اینترنت موجود است ، با عنوان:” تصوف مجاهدین در حماه ، آفریقای غربی به عنوان یک مدل.

و از زمان ظهور طاعتیه به روش Hamitic ، این مقصد و مکان برای دانشمندان ، وکلا ، مردان صالح و بزرگان در سراسر منطقه باقی مانده است ، جایی که آنها به آنجا هجوم می آورند و به وابستگی آن تعلق دارند ، و این باعث اضطراب استعمار فرانسوی استعمار مناطق غرب آفریقا این بار مرحله ای از هدایت آشکار و مسیر مستقیم ، شیخ او ، رهبران و دانشجویان عمومی او را آغاز کرد.

به عنوان مثال ، رهبر حمیا ، شیخ شریف احمد حماه الله ، در دوره (1925-1935 میلادی) در مالی ، سنگال ، ساحل عاج و موریتانی مورد بازداشت و تبعید قرار گرفت ، سپس همان صحنه در موریتانی ، الجزایر و فرانسه در سال 1941 میلادی.

متعاقباً مقر زاوی تخریب شد و خانه های شیخ در مدینه پس از یک سرقت با خاک یکسان شد ، خانواده شیخ دستگیر و تجاوز علیه او وحشیانه و متکبرانه انجام شد و پیروان وی در بازداشتهای گسترده و دستورالعمل های تصمیم گیری فوری و م effectiveثر دستگیر شدند. برای ممنوعیت نمادهای سفارش توسط افراد برجسته و مشهور.

پس از آن استعمارگر فرانسوی در سال 1943 میلادی بدون ارائه مدرک یا شواهد واضحی مانند جسد شیخ یا وسایل شخصی مانند لباس و مهره های نماز و غیره ، به رهبری مرگ شیخ حما خدا را در فرانسه اعلام کرد. از پیر لاوال ، عامل اشغال فرانسه توسط نازی ها و آلمان در طول جنگ جهانی دوم.

خلیفه فعلی حمیا ، شیخ محمد شیخ احمد ، خدا او را حفظ کند ، آخرین فرزند زنده شیخ است ، خداوند او را حفظ کند و نظم زیر دستان او شکوفا شود و تعداد پیروانش در مالی و کشورهای همسایه چند برابر شود ( طبق برخی تخمین های غیر رسمی ، جوجه کشی پیروان و دوستداران فقط در جمهوری مالی حدود سه میلیون نفر است).

وی یکی از بزرگترین اصلاح طلبان و مبلغان برجسته اعتدال دین واقعی اسلامی است. وی در افکار عمومی در ایالت مالی از نفوذ ، اعتبار و جایگاه تأثیرگذاری رو به رشدی برخوردار است. پایتخت معنوی آمیورو (ایالت ساحل آنیورو) از نظر نفوذ معنوی و سیاسی در این کشور تقریباً به دومین پایتخت کشور تبدیل شده است. دولت و بنابراین همه افراد غیرنظامی ، نظامی ، رهبران عقاید ، رهبران مذهبی و جامعه مدنی در سراسر کشور و دیگران ، همه آنها باید حضور خود را در این پایتخت معنوی هاماویا برای دیدار خلیفه شیخ محمد ، که از رسانه ها فراخوانده می شود ، ثبت کنند. در مالی به عنوان “B” با افتخارترین. “

این همچنین نقش اصلاح روابط بین مردم و مردم در دو طرف مرز را بازی می کند و اغلب موفق به حل مسائل حل نشده ای می شود که هر از گاهی به وجود می آیند و مقامات مالی و موریتانی از تلاش و پشتیبانی خود برای هر دو دست نمی کشند. موضوعی که آنها را در ناحیه حیاتی تب تحت تأثیر قرار می دهد.

دلیل دیدار من از پدر با فضیلت ، مربی بزرگ و خلیفه شیخ محمد شیخ ، خدا او را رحمت کند ، فرصت مهمی بود تا در مورد دانشگاه علوم اسلامی در العیون ، دانشکده ها ، تخصص ها ، نقش های محول شده با او صحبت کنم. امید او به سود مردم و دولت خواهد بود ، زیرا این اولین تلاش برای تمرکززدایی آموزش عالی در موریتانی است.

من همچنین از حضور روزمره من در سخنرانی ها ، سخنرانی ها و درس های او در فضای گوشه ای تب دار لذت می بردم ، جایی که آنها به طور مستقیم از طریق هوا پخش می شوند ، همراه با ترجمه از گویش محلی آفریقایی ، و اینها درس های علمی بسیار جالب ، مفید است ، جامع و متنوع. و با خواندن مهمانی های قرآن کریم و تأمل در آیات آن شروع کنید. و سپس خطبه های خود را بررسی می کند ، و سپس فصل های عرفان اهل سنت را بررسی می کند و برخی از رionsیاها و داستان های صالحان ، زاهدان و مردم ، باستان و مدرن و همچنین بخشی از تاریخ حمیا و جهاد مسالمت آمیز آن و نقش آن را مورد بحث قرار می دهد. در اشاعه اسلام و فرهنگ عرب ، و همچنین بین آن و آن شعر شیک شعر درباره شفاعت معنوی با ذکر مکرر و مداوم خدا ، که روح را به فضای ایمانی فراتر از توصیف می برد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید