دموکراسی آمریکایی و بایدن الاحبار: اولین خبرگزاری مستقل موریتی

[ad_1]

رئیس جمهور بایدن پس از مبارزات انتخاباتی که قلب جهانیان را با حوادث چشمگیر مشاهده کرد ، به عنوان مسن ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا وارد کاخ سفید شد.

از حوادث طوفان 6 ژانویه کنگره آمریکا تا رشد جنبش های یمن ، به ویژه گروه کیوانون ، و اعضای آن معتقدند که رئیس جمهور ترامپ در حال جنگ مخفی علیه سیاستمداران شیطان پرست در دولت ، شرکت ها و رسانه ها است.

طرفداران این جنبش ، متولد سال 2017 ، معتقدند که این نبرد با اعدام یا دستگیری سیاستمدارانی مانند پلوسی ، کلینتون ، اوباما و چاک شومر به پایان می رسد.

جنبش Brad Boy نیز وجود دارد که فلسفه ای علیه زنان دارد و در سال 2016 تاسیس شده و با مهاجران مخالف است. ترامپ در اولین مناظره خود با بایدن به او اشاره کرد وقتی گفت بچه های مغرور بلند می شوند و آماده می شوند.

خطر این جنبش ها در واقع حمل سلاح و استفاده از آنها در سیستم عامل های شبکه های اجتماعی برای بازاریابی ایده هایشان است ، در میان ترس از نشت این ایده ها به ارتش آمریکا.

عدم حضور رئیس جمهور سابق ترامپ در مراسم تحلیف بایدن ، چهارمین بار در تاریخ آمریکا است که آدامز ، اولین رئیس جمهور مقیم کاخ سفید ، در ساعات اولیه بامداد 4 مارس 1801 ، تاریخ مراسم تحلیف جانشین خود ، را ترک کرد. ، رئیس جمهور توماس جفرسون ، که در انتخابات دور دوم به او باخت.

جان کوینسی آدامز ، ششمین رئیس جمهور ایالات متحده برای یک دوره حکومت (1828-1825) نیز از حضور در مراسم تحلیف جانشین خود ، اندرو جکسون خودداری کرد.

سومین رئیس جمهور آمریکا که این کار را انجام داد اندرو جانسون (هفدهمین رئیس جمهور این کشور) بود که پس از پایان جنگ داخلی از 1865 تا 1869 کار خود را آغاز کرد.

پرونده هایی که در حال حاضر دموکراسی آمریکایی را تهدید می کنند ، تقسیم داخلی و تشدید حق به رهبری رئیس جمهور سابق ترامپ ، با برآورد 75 میلیون رأی دهنده است ، اگر رهبران تصمیم بگیرند با دموکرات ها برای محاکمه ترامپ به توافق برسند ، می تواند حزب را از هم بپاشد.

بایدن در سخنرانی های خود به استناد به نمادهای وحدت آمریکا مانند دکتر لوتر کینگ ، آبراهام لینکلن و روزولت اعتماد کرد و همچنین دولت خود را با وزرای آفریقایی و آمریکای لاتین تبار ، به ویژه وزیر دفاع آفریقا ، تقویت کرد. تبار. ژنرال لوید آستین.

سیاست خارجی با تکیه بر آنتونی بلینکن ، که با او در دولت اوباما برای هدایت دیپلماسی آمریکا همکاری کرد ، با توجه به نشانه هایی از گشودگی برای تشکیلات خودگردان فلسطین ، یک آزمایش واقعی برای بایدن است. روزهای ترامپ و قصد بازگشایی مقر خود در واشنگتن را دارد. گفتگوهای فلسطین و اسرائیل دوباره احیا شده و پرونده ایران همچنان با بحث بازگشت ، و بازگشت به مذاکرات شامل متحدان اروپایی آمریکا و بازگشت به سیاست جنگ سرد با پکن و مسکو.

قطب نمای آمریکا ، بایدن باید تغییراتی ایجاد کند ، به ویژه با بازگشت به سازمان بهداشت جهانی و توافق نامه آب و هوایی که در سال 2017 در پاریس امضا شد ، و منطقه عرب ، به ویژه در مغرب ، در انتظار موقعیت بایدن در مورد پرونده صحرا و همچنین در با دستگیری ها و سوابق حقوق و آزادی ها در کل جهان عرب مقابله کنید.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید