ده ها تن از علما و امامان از ممنوعیت عادی سازی با اسرائیل خبر داده اند

[ad_1]

اهبار (نوكاكوت) – ده ها تن از علما و امامان در موریتانی با صدور فتوایی ممنوعیت عادی سازی با اسرائیل را اعلام كردند و مجدداً تأكید كردند: “ارتباط با غاصب در سرزمین فلسطین و اشغالگر قدس و اطراف آن تحت هر شرایطی ممنوع است. “

در این فتوا که به امضای بیش از دویست شخصیت ، از جمله برجسته ترین علما و امامان ، علما و امامان کشور رسیده است ، واقعیت عادی سازی این است که “حمایت و پشتیبانی کامل از غاصبان صهیونیست ها در طول محاصره ، ترور و تخریب و این در مورد آشتی نیست. “

دانشمندان و امامان واقعیت عادی سازی را “وفاداری ، مادی گرایی ، اتحاد با دشمن و همکاری با او در زمینه های مختلف علیه اسلام و مسلمانان” می دانستند.

دانشمندان و امامان اعتقاد داشتند که “عادی سازی با صهیونیست های اشغالگر تصویب آنها برای ادامه اشغال کشورهای مسلمان ، کنار کشیدن از وظیفه جهاد ، همکاری با کسانی است که با ما جنگیدند ، ما را از خانه های خود بیرون کردند ، و به نظر می رسد آنها اخراج خواهند شد در حالی که همزمان برادران مسلمان ما را به فلسطین می فرستند و به صفوف رزمندگان دشمن می پیوندند. “او ستمگران را در آغوش گرفت و یهودیان را به فساد اعمال خود تشویق كرد و هتك حرمت مسجد الاقصی و آلودگی سرزمین پر بركت را تأیید كرد.

دانشمندان و امامان به این نتیجه رسیده اند که عادی سازی حرام است و یکی از بزرگترین ممنوعیت هاست.

از برجسته ترین امضا کنندگان این فتوا می توان به دانشمند شیخ محمد الحسن اولد الدیدو ، شیخ ابراهیم یوسف الشیخ صدیه ، امام عبدالله اولد امین ، شیخ محمد عبدالرحمن اولد فاطی ، شیخ محمد الامین مازیا مختار اشاره کرد. الحسن ، شیخ محمد سیدیا بن اجدود و شیخ احمد فال صالح متولد شدند و شیخ احمد مزیاد عبدالحق متولد شد.

ـــــــــــــــــــــــــ

– برای دیدن متن فتوا ، اینجا را کلیک کنید یا به بخش اسناد مراجعه کنید

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید