دکتر بادی ابونو: تضعیف آزادی های مدنی موریتانی هر روز بدتر می شود

[ad_1]

4 ژانویه 2021 – 09:58

الاحبار (نواکشوت) – دکتر موریتانی ، دکتر بدی ابنو گفت آنچه که او به عنوان مانعی خطرناک برای آزادی های مدنی موریتانی توصیف می کند ، روز به روز در حال خراب شدن است و از ما خواست که “در برابر موج ارتجاع و چه کسی بایستیم” غذا “.

اولد ابونو ، استاد دانشگاه و رئیس یک مرکز تحقیقاتی در بروکسل ، “سرکوب” مردم Tiveret را که نسبت به محل دفن زباله معترض بودند ، محکوم کرد و خاطرنشان کرد که این اتفاق افتاده است “پس از چندین بار نقض حق اعتراض مسالمت آمیز در ماه های اخیر ، بدون کوچکترین توجیه قانونی ، حتی اگر شکننده باشد. “

اولد آبنو در بیانیه ای اعلام کرد که اخباری از آن یک نسخه دریافت کرده است که به نظر می رسد برخی از جناحهای با نفوذ در دولت فعلی “دلایلی را می بینند که به اندازه کافی روشن نیست و این به نفع آنها است که اوضاع سیاسی و وضعیت حقوق بشر را بدتر کنند.”

وی افزود که آنچه اتفاق می افتاد “چیزی است که اجزای جدی طبقه سیاسی و مدنی باید با هوشیاری لازم ، کارایی و احساس لحظه سرنوشت ساز آن را فوراً جدی بگیرند”.

این بیانیه با این کلمات پایان یافت: “اراده برای داشتن یک کشور قانون و عدالت ، حتی در حداقل سطح ، در سطح اول مستلزم رسیدگی به همه این موارد نقض است و نیاز به مجوز برای پیگرد قانونی قضایی و قانونی برای تمام کسانی که دستور ، ارتکاب یا مشارکت داده اند یا به طور ضمنی در هر یک از این جنایات شنیع با توجه به قبح آنها. به خودی خود و از نظر عواقب احتمالی آن.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید