رئیس اطلاعات فرانسه: القاعده به ساحل عاج و بنین گسترش می یابد

[ad_1]

اهبار (نواکوت) – رئیس اطلاعات خارجی فرانسه ، برنارد امیر ، گفت القاعده در منطقه ساحل در تلاش است تا “پروژه بزرگ سازی” را به خلیج گینه ، به ویژه ساحل عاج و بنین گسترش دهد.

امروز ، دوشنبه ، Aimee در یک حضور عمومی نادر ، همراه با وزیر ارتش فرانسه ، فلورانس پارلی ، عکس های جلسه ای را که در فوریه سال 2020 برگزار شد ، نشان داد که شامل مقامات ارشد محلی سازمان مسلح در مرکز مالی بود.

امی ، رئیس اداره کل امنیت خارجی فرانسه ، هدف از این دیدار را “آماده سازی برای عملیات گسترده در پایگاه های نظامی” ، بدون ارائه جزئیات عنوان کرد.

در جلسه ای با فلورانس پارلی و رئیس ستاد كل فرانسه فرانسوا لكوینتر در پایگاه نیروی هوایی اورلیان-پرس در جلسه مقابله با تروریسم ، برنارد گفت كه رهبران سازمانهای مسلح در آفریقا “جانشینان مستقیم اسامه بن لادن هستند ، و پروژه سیاسی او برای انجام حملات در غرب و به ویژه در اروپا. “

از طرف خود ، فلورانس پارلی گفت این اصلاحیه ، كه امانوئل مكرون ، رئیس جمهور فرانسه پیشتر درباره حضور نظامی در منطقه ساحل از آن صحبت كرده بود ، “شامل افزایش قدرت متحدان فرانسه است”.

وزیر فرانسوی گفت: “یک سال و نیم پیش ، اروپاییان از مشکلات مرتبط با گسترش تروریست ها در آفریقا و تهدید ایجاد پایگاه عقب در منطقه ساحل آگاهی کامل داشتند ، همانطور که در شرق مشاهده کردیم. “

به گفته رسانه های فرانسوی ، فرانسه و متحدان ساحل آن “جزئیات توسعه مجدد نیروهای بارخانه در اجلاس سران برنامه ریزی شده برای N’Djamena در 15 و 16 فوریه” را مورد بحث قرار خواهند داد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید