رئیس جمهور سابق از امضای پروتکل های پلیس برای جرائم اقتصادی امتناع می ورزد

[ad_1]

7 ژانویه 2021 – 1:32 بعد از ظهر

رئیس جمهور پیشین محمد اولد عبدالعزیز در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی در تاریخ 20 دسامبر 2019 (اخبار - بایگانی)

اهبار (نوكاكوت) – رئیس جمهور پیشین محمد اولد عبدالعزیز پس از احضار وی امروز پنجشنبه ، از امضای پروتكل های تهیه شده توسط پلیس اقتصادی در پرونده خودداری كرد.

وکیل محمد اولد اشدو تأیید کرد که موکل وی ، رئیس جمهور سابق ، از امضای پروتکل امتناع ورزید و پیوست خود را نسبت به مصونیت که به موجب ماده 93 قانون اساسی به وی اعطا شده است ، صلاحیت دادرسی دادگاه خود را در دادگاه عالی تجدید کرد ملاقات.

در اوایل این هفته ، پلیس گزارش تحقیقات خود در مورد پرونده ای را كه رسانه ها به عنوان “فساد دهه” شناخته می شوند ، به پایان رساند و از افراد درگیر سه شنبه خواست كه اظهارات خود را امضا كنند ، در حالی كه منابع مربوط به آن تأیید كردند اخباری که وی برای تعقیب افراد درگیر و ارجاع آنها به دادگاه یا تبرئه به دادسرا ارجاع شده است.

از جمله برجسته ترین افراد در این پرونده محمد اولد عبدالعزیز ، رئیس جمهور پیشین ، تعدادی از اعضای دولتهای پی در پی وی و مقامات ارشد وی در دوره حکومت وی ​​است.

تحقیقات بر اساس گزارشی بود که در نیمه اول سال گذشته توسط کمیته تحقیق مجلس به اتمام رسید و شامل پرونده های بسیاری بود که به عنوان پرونده های فساد و همچنین معاملات و ورشکستگی شرکت های دولتی معرفی شده بودند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید