راه اندازی رسمی منطقه تجارت آزاد آفریقا

[ad_1]

اخبار (نواکوت) – تجارت در منطقه تجارت آزاد قاره آفریقا روز گذشته رسماً از طریق یک مراسم مجازی در پایتخت غنا ، آکرا آغاز شد.

این تاریخ برای راه اندازی رسمی تعیین شده است ، ماه ها بعد به دلیل شیوع همه گیر ویروس کرونا ، و سران کشورها و دولت های اتحادیه آفریقا اجلاس اختصاصی اجلاس منحصر به فرد را از طریق فیلم از راه دور در دسامبر سال گذشته برگزار کردند و اعلام کردند 1 ژانویه به عنوان تاریخ شروع

آفریقا از طریق این منطقه امیدوار است که تا سال 2022 حدود 60٪ به ادغام بین اقتصادی دست یابد ، در حالی که درصد در حال حاضر از 16٪ تجاوز نمی کند.

طبق اتحادیه آفریقا ، منطقه تجارت آزاد می تواند با بیش از 2/1 میلیارد نفر بازار آفریقا ، با تولید ناخالص داخلی 2.5 تریلیون دلار ، ایجاد کند.

موریتانی یکی از اولین کشورهای آفریقایی است که توافق نامه ایجاد و اجرای منطقه تجارت آزاد قاره آفریقا را تصویب کرده است ، که اکثر کشورها در اجلاس فوق العاده اتحادیه آفریقا در مارس 2018 در پایتخت رواندا ، کیگالی امضا کردند.

موریتانی به عنوان بخشی از تصویب استراتژی ملی خود برای پیوستن به منطقه تجارت آزاد آفریقا ، توافقات زیادی را تصویب کرده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید