ساکنان شهر آزوراته با تسکین آهی کشیدند!

[ad_1]

آب حلقه نجات است و تحقیقات انجام شده در این زمینه در شهر آزویرات اطمینان بخش نیست ، زیرا گفته می شود که پس از سالها ، یعنی. اوایل سال 2030 میلادی ، رنجهای شهر به دلیل کمبود آب بیشتر خواهد شد !!

نه تنها برای آشامیدن ، بلکه در صنعت معدن بیش از ده میلیارد تن آهن و سایر مواد معدنی. تجارت به دلیل کمبود آب همچنان متوقف است !!

در مقاله قبلی پیشنهاد کردیم که آب را از خطوط ساحلی بیاورید ، اما پروژه گران است و صنعت معدن به آب نمک نیاز دارد …

ما به تحقیقات میفرما و اسنیم در این زمینه بازگشتیم و دریافتیم که مفرما قصد دارد هجومی از اقیانوس اطلس را به خود جلب کند ، اما به دلیل گرانی عقب نشینی کرد …

در حالی که MeKensey Study Office 2013 استخراج آب از دریا را به سود Snim Sime و صنایع استخراج آن ارائه می دهد ، به شرطی که بخشی از آن با استفاده از روش اسمز معکوس برای نوشیدن شهر فیلتر شود …

از آنجا که این پروژه ها به مبالغ زیادی و یک دوره اجرا نیاز دارند ، در عوض گزینه های افزایش مقدار آب از طریق بهره برداری از منابع جدید آب است: کشور قلب اکتسابی: تیکلاتین ، طرف بستر … T014 و بعدی در، درب …

سازمان زمین شناسی الصنیم به ما اطمینان داده است که تامین آب شور برای صنعت استخراج اسنیم کافی است ، به شرطی که برخی از آنها آبیاری اسمزی شهر را درمان کنند و این باعث بهبود منابع فعلی شهر می شود ، یعنی:
1- آب نمک متوسط ​​چاههای آرتزیان.
2- دستگاه آب شیرین کن.
3- مخازنی که از بلانوار می آیند.

و می توانید مورد دوم را بخاطر هزینه بالای آن در مقایسه با هزینه اسمز رها کنید … دلیلی که ما را بر روی روش تصفیه آب از اسمز متمرکز کرد کارآیی و کم هزینه بودن آن است … زیرا کارخانه 50 متر مکعب را پمپ می کند / ساعت هزینه 30،000 دلار فقط سی هزار دلار ..

اگرچه اسنیم یک شبکه آب مدرن ساخته است ، اما هنوز قادر به تأمین آب محلات آزویرات به غیر از محله ها و امکانات اسنیم نیست … این شرکت از 1000 متر مکعب برای مصرف خود و برای تأسیسات استخراج خود استفاده می کند … در حالی که 500 متر مکعب برای شهرداری و اهداف دیگر ، و سهم آب مردم طلایی یک بار سنگین برای کل ذخیره آب بود. آنها چشمه ای در تازادت پیدا کردند و مخازن طلا را به سمت آن نشانه گرفتند که این باعث کاهش فشار بر روی منبع آب شد .. !!

در روزهای اخیر ، من مقاله ای نوشتم با عنوان: موریتانی رفت تا اقتصاد ملی را تخلیه کند! از طریق آن ، سعی کردم با شواهد نشان دهم که چگونه طلای موریتانی توسط گردشگران و شرکای جعلی تخلیه می شود … سپس به شرکای بین المللی و جهانی مانند Tasiast و MCM تبدیل شد. با این وجود ، طلای سطح بدون چارچوب قانونی و نهادی مشخصی برای تنظیم آن باقی ماند. اولین مجوز استخراج معمولی طلا در سال 2016 بود.

بنابراین لازم بود که دولت برای مدیریت و سازماندهی این بخش و استفاده از آن مداخله کند. در حقیقت ، دولت جدید چند ماه پیش در ایجاد شرکت های معدنی موریتانی مداخله کرد ، به عنوان اولین شرکتی که وظیفه سازماندهی فعالیت های اکتشاف طلا را در این کشور بر عهده داشت. رئیس جمهور ، محمد اولد ، شیخ الغزوانی ، متعهد به ادغام زیرساخت های پشتیبانی بخش معدنی و افزایش جذابیت ، سودآوری و پیامدهای اقتصادی آن بود …

به گفته عبدالسلام اولد محمد صالح ، وزیر نفت ، انرژی و معادن ، فروش در هشت ماه اول سال 2020 به 5 تن طلا رسیده است .. !!

اما این در اختیار افراد است و نه شرکت ها و روزهای مشاوره در حال آمدن به منطقه افریک برای بررسی زنده ماندن پنج پالایشگاه طلا است که در منطقه اسفاری ، 230 کیلومتری شهر زوئره ساخته می شود ….

امروزه ، مداخله مربوط به مطالعه تأثیرات زیست محیطی و اجتماعی شرکتهایی است که پسماندهای معدنی را برای استخراج طلا فرآوری می کنند ، در شرایط مورد تأیید قانونگذار موریتانی.

فرماندار تیرس زمور گفت که مقامات دولتی در تلاشند تا شرایط بهداشت و ایمنی محیط زیست ، اشتغال جوانان و علایق اجتماعی را هماهنگ کرده و درصد قابل توجهی از سود کارخانه های فعال در زمینه استخراج طلا را برای ساکنان فراهم کنند. و تصفیه
وی تأکید کرد که این کارخانه ها به نفع مردم محلی خواهد بود و درها برای گفتن نظرات خود به روی همه شرکت کنندگان در روزهای مشاوره باز است.

از طرف خود ، رئیس فدراسیون ملی کارخانجات ملی معدن ، بار دیگر بر تعهد شرکت ها به کتاب تعهدات و استخراج مطمئن طلا تأکید کرد.

در مورد مدیر ارزیابی و کنترل محیط زیست در وزارت محیط زیست ، او توضیح داد که مقامات بیش از یک سال پیش مجوز شرکت های خصوصی استخراج معدن را صادر کرده بودند ، اما این وزارت هنوز می خواهد کاملاً از نظر ایمنی از جمله عدم استفاده از آسیانید مطابقت داشته باشد و به دنبال گزینه های ایمن باشید … اضافه می کند که در ماه های اخیر وزارت او آزمایش هایی را با گزینه های جایگزین سیانور انجام داده و آنها را به سرمایه گذاران ارائه می دهد و تأیید می کند که نتایج مورد تشویق و پذیرش دولت است …

افراد ساکن تیریس زمور و جامعه مدنی وی ، به نوبه خود ، از جابجایی کارخانه های طلا و زباله های آنها در خارج از شهر و وعده های دولت که ارزش افزوده ای برای اقتصاد ملی ایجاد می کند ، و نیاز به صندوق برای این سودها ، خوشحال بودند. که کارخانه ها در کتاب تعهد خود استفاده کرده اند و از درآمد حاصل از پروژه نمک زدایی اسمزی استفاده می کنند و این Snim را به ادامه کار تشویق می کند. ادامه اجرای این پروژه ها ، زیرا اولین ذی نفعان آنها هستند.

آنها همچنین بر تشکیل کمیته ذینفعان چند رشته ای که به طور مداوم راه اندازی و نظارت می شود ، تأکید کردند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید