عزیمت از بزرگ الاهبار: اولین خبرگزاری مستقل موریتی

[ad_1]

وی از موریتانی و جهان عرب و اسلام خواست که در اندیشه ، مبارزه ، تاریخ و فرهنگ گم شوند ، مرحوم محمد که توسط اولد آبرید اللیل ، که عزیمت او برای همه ترقی خواهان و هر وجدان آزاد و صادقانه ای است که به امید او تراژدی است ، یک فاجعه است. آینده کشور و مردم

عزیمت اندیشمند و مبارز شجاع محمد یحدی ، ضرری برای موریتانی ، که رشد ملی و نماد ملی خود را از دست داد.

مردی با اندیشه ، سیاست و تاریخ ، با فرهنگی گسترده که پایگاه های ملی و ملی گسترده ای را در جهان عرب القا می کند ، علی رغم بلایا و مشکلات مختلف زمان و محدودیت های غیر قابل عبور تاریخ ، از جمله مقاومت در برابر شوک های مختلف تأثیرگذار ، در مسیر و ثابت قدم مواضع زندگی می کند. ، که عرصه ملی با اهداف بحرانهای عربی آشنا است سکانسی که در آن مرحوم در چهره اش بالا می ماند ، اما به جرات تلخی اکثر او را در آرامش و سکوت با انسجام اصلی ، مانند نسل دیگر ایدئولوژیک طلایی ، می پذیرد. در دلبستگی فکری و اخلاقی همانطور که در سکوت مطلق ، بدون احساس درد جدایی ، علی رغم اندازه خلأ سنگین و میراث انسان ابدی ، ترک می کند.

مشخصه مرحوم با زهد سکولار و نادیده گرفتن تمایل اصلاح طلبانه اصلاح طلبانه برای رسیدگی به امور عمومی در شخصیت میهنی و ملی آن است ، که یک آموزه معنوی را با الهام از درس های نتیجه فرهنگ های مختلف کیهانی ، در یک جدول که پایه و اساس تمدن است ، که متوفی برای آن زندگی می کرد. تأمل در تجربه پل های باستانی ، اعم از ایمان اسلامی ، نظریه بابلی و چینی ، تا فرهنگ اروپا و آفریقا ، در حالی که به ویژگی جغرافیایی مشهور از وادن تا تیمبوکتو ، در یک آب و هوای وسیع بیابانی آمیخته با چندین نوار و قطب ها ، محمد یادی با فراهم آوردن پایه های اساسی زندگی با عزت برای این میراث انسانی ، بر اساس فردیت انسان و عمق تعلق او ، ضمن تحقق ارزش ها و اصولی که انسان برای او در نظر دارد ، به اجتناب ناپذیری وجود این عنصر و موجودیت معتقد است. جنگیده است

محمد یكی از برجسته ترین ذهنیت های مرجع فرهنگی ، فكری و سیاسی را داشت كه در مراحل پیشرفت دولت موروثی بود ، بلكه گنجینه ای ارزشمند بود كه برای تحقق اهداف به صبر اعماق آن احتیاج داشت. مطالعه شایستگی ها و عمق بینش در محافل تاریخی همراه با رویکرد و ایمان آن مرحوم ، که با رفتن خود از کتابخانه بزرگ ناپدید می شود ، محفظه های آن آن را در آغوش گرفت و حافظه جمعی را بدون هشدار از دست داد.

امروز ما با ویژگی های ارزشمند و یک خط آموزشی ارزشمند خداحافظی می کنیم ، که خط آنها در یک شب بی دغدغه متولد شد ، در یک سفر طولانی مبارزه با تمام خرد و مهارت. او شگفت انگیزترین نمونه برای نسلها و راهی روشن از تعلق ملی ، برای کسانی که می خواهند به خاطر دیگران زندگی کنند باقی خواهد ماند. خداوند او را بیامرزد و او را ببخشد و از او پیشی بگیرد. تسلیت صمیمانه ما به مردم مور و به تمام نیروهای زنده آن.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید