فرانسه امیدوار است که دولت بایدن پشتیبانی خود را از نیروهای بارکان در ساحل افزایش دهد

[ad_1]

اخبار (نواكوت) – فلورانس پارلی ، وزیر نیروهای مسلح فرانسه ابراز امیدواری كرد كه دولت جدید آمریكا پشتیبانی خود را از عملیات فرانسه علیه گروه های مسلح در ساحل افزایش دهد.

پارلی در روز تحلیف جو بایدن رئیس جمهور آمریكا به كمیته دفاع سنای فرانسه افزود كه “حمایت ایالات متحده در ساحل و صحرا وجود دارد و همکاری با نیروهای اطلاعاتی ما بیش از هر زمان دیگری است.”

این مقام فرانسوی توضیح داد که کشورش امیدوار است “همانطور که دولت جدید ایالات متحده مسئولیت های خود را به عهده می گیرد ، تضمینی برای گسترش و تقویت این وجوه دریافت کند.”

ایالات متحده “توانایی های اطلاعاتی و نظارتی ارزشمندی به ویژه با هواپیماهای بدون سرنشین سالانه 45 میلیون دلاری ، تجهیزات هوا به هوا و تدارکات” به نیروهای برهان فرانسه در ساحل ارائه می دهد.

دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین در اوایل سال 2020 هشدار داد كه ایالات متحده قصد دارد حضور خود در آفریقا را كاهش دهد و نگرانی های پاریس در مورد قطع كمك های آمریكا به عملیات بارهان را افزایش داد ، اما این كار را نكرد.

فرانسه همچنین امیدوار است در مورد آینده ائتلاف بین المللی به رهبری واشنگتن علیه داعش در عراق و سوریه که شامل 900 سرباز فرانسوی خواهد بود ، از دولت جدید ایالات متحده اطمینان خاطر بدست آورد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید