فروش تلفن های دست دوم … کلاهبرداری و فراخوان فروش اسناد (فیلم)

[ad_1]

الاحبار (نوكاكوت) – بازار تلفن دست دوم در نقاط داغ پایتخت ، نوكاكات ، گروه زیادی از جوانان را به خود جلب می كند و آن را حرفه صادقی توصیف می كند كه علی رغم درآمد كم مالی ، از گدایی و دزدی جلوگیری می كند..

کارگران این حرفه در مورد محدودیت های زیادی که برای داشتن تلفن هایی دارند که از رهبران بازار برای فروش به دیگران به دست می آورند ، صحبت می کنند ، زیرا بعضا معلوم می شود که آنها به سرقت رفته اند ، که با توجه به گفته های آنها مشکلات زیادی ایجاد می کند.

هشدارهای تقلب

عبدالرحمن اولد محمد معتقد است که هر تلفنی که ارزان فروخته شود به سرقت می رود ، “بنابراین باید از خرید آن خودداری کنید تا از بروز مشکلی جلوگیری کنید” ، با تأکید بر اینکه به عنوان یک فروشنده فقط تضمین می کند که تلفن هایی که می فروشد به سرقت نرود ، ممکن است نقص دیگری داشته باشند.

همکار وی احمد اولد سالم معتقد است که افراد بی گناه قربانی فروش تلفن های مسروقه می شوند ، در حالی که محمد محمود اولد محمد حضور افراد با نفوذی را که از برخی از فروشندگان محافظت می کنند تأیید می کند ، این امر باعث استفاده از بازار این تلفن ها می شود..

در مورد منصور اولد آن ، یکی از پیشگامان بازار تلفن ، او از آنچه که به عنوان کلاهبرداری های زیادی در بازار توصیف می کند ، شکایت می کند و خاطرنشان می کند که وی یکی از پیشگامان قدیمی است که به عملکردهای فروشندگان در بازار تلفن های دست دوم عادت کرده است. ..

اولد هشدار می دهد که نباید هیچ تلفن را از غریبه بخرید ، زیرا این تلفن همراه با سایر وسایل به سرقت می رود و بنابراین خریدار قربانی اتهام دست داشتن در سرقت می شود.

از طرف خود الشریف پیر محمد گفت که او قبلاً تلفنی را از شخص ناشناسی خریداری کرده بود تا با پلیس تماس گرفته و به او اطلاع دهد که تلفن را دزدیده است و وی تأیید کرد که پولی را که خریداری کرده پس نگرفته است. s.

برای فروش مستند لازم است

فروشنده تلفن های دست دوم در بازار کانون ها ، عمر کیتا ، توضیح می دهد که او شخصاً اقداماتی را برای محافظت از روند فروش انجام می دهد ، مانند گرفتن شماره ملی فروشنده و شماره سریال ، و همچنین لازم است توسط یک فروشنده تایید شده در بازار.

کیت از پلیس شکایت می کند ، که با آنها به عنوان فروشنده تلفن رفتار می کند و تأکید می کند که او گاهی اوقات یک تلفن را می خرد تا نشان دهد که آن را دزدیده اند و وقتی فروشنده می آید ، پلیس با وجود حضور اولین فرد مسئول نمی تواند پول آنها را پس بگیرد همانطور که خودش گفت ، برای آن..

در مورد فروشنده عبدالرحمن اولد محمد ، وی خواستار تصویب معاملات محضری برای خرید و فروش در بازار شد تا فروش تلفن های مسروقه را محدود کند ، مشروط بر اینکه فروشندگان برای هرگونه فرآیند اسناد و مدارک جبران کنند ، عملیات ، اما فروشندگان دیگر فروش خود را ثبت نمی کنند.

از طرف خود ، احمد سالم اولد محمد می گوید که پلیس هیچ اسناد خرید و فروش به آنها نمی دهد و می افزاید که اگر اسناد خرید و فروش تلفن ها را کنترل نکنند ، حضور آنها در بازار مهم نیست..

محمد محمود محمد قدیم موافق است و می گوید پلیس از ثبت هرگونه خرید و فروش تلفن در بازار کانون ها خودداری کرده است..

اولد محمد می افزاید: فروشنده ای که تلفن فروخته شده توسط یک طرف ناشناس را تضمین می کند ، غالباً به محض تأیید سرقت تلفن ، روند کار را رها می کند و ضمانت وی را به فروشنده رد می کند..

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید