فعالان فرهنگی عرب خواستار تسریع در محاکمه یک مدیر موروسی هستند

[ad_1]

4 فوریه 2021 – 13:20

الاحبار (نوكاكوت) – ده ها فعال فرهنگی عرب با “عبدالرحمن لاهی” مدیر موراتیو كه ماه ها در پرونده بانكی مرکزی بازداشت شده است ، “با درخواست” از مقامات مور برای تسریع در روند كار خود “بیانیه همبستگی را امضا كرده اند.

این بیانیه می افزاید: “دستگیری پروفسور لاهی و تأخیر در ارائه پرونده وی به دادگستری به اعتبار یکی از برجسته ترین بازیگران موریتانی در فرهنگ و سینما ، بلکه در قاره آفریقا و منطقه عرب لطمه نمی زند ، اگرچه و به چهره موریتانی و اعتبار بین المللی آسیب برساند. ”

امضا کنندگان بیانیه ابراز امیدواری کردند که “محاکمه وی مطابق با قواعد عدالت منصفانه انجام شود” ، با توجه به اینکه تصمیم دستگیری “یک اشتباه انتقالی یا یک اشتباه در محاسبات مقامات دستور دهنده آن است ، که اگر فرد مورد نظر با تحقیق روبرو شود ، اصلاح خواهد شد. “

این بیانیه برای امضا کنندگان تعجب آور بود که بسیاری از ماهها بدون پرونده سوisa استفاده بانک مرکزی به تحقیقات ارسال شده بود ، که به تأخیر در آزادی مدیر بازداشت شده عبدالرحمن لاهی کمک کرده بود ، بر اساس این بیانیه.

وی همچنین اطمینان امضا کنندگان به صداقت عدالت موریتانی را تأیید کرد ، به شرطی که آنها به “برائت پروفسور عبدالرحمن لاهی” اعتقاد داشته باشند.

از صبح روز پنجشنبه ، اعلامیه همبستگی توسط ده ها فعال فرهنگی در کشورهای مختلف عربی امضا شد و همچنان برای جمع آوری امضاهای بیشتر در شبکه های اجتماعی ظاهر می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید