مالی: بازرسان سازمان ملل در حال تحقیق درباره حمله هوایی در روستایی در مرکز کشور هستند

[ad_1]

اخبار (باماکو) – بازرسان مأموریت سازمان ملل در مالی “MINISMA” امروز به روستای “پونته” در مرکز کشور رفتند ، که در اوایل این ماه مورد حمله هوایی قرار گرفت و منجر به کشته شدن حداقل 20 نفر شد.

در بیانیه مأموریت سازمان ملل آمده است که “با کمک پلیس فنی (سازمان ملل) ، بخش حقوق بشر در محل با شاهدان صحبت کرد و توانست اطلاعات خاصی را تأیید کرده و به نتیجه گیری برسد که برای گزارش بعدی آن مفید باشد.” “بدون مشخص کردن تاریخ گزارش.

قبل از عزیمت به روستای پونته ، محققان “بسیاری از شاهدان و مجروحان” را زیر سوال بردند و روزها را در دونتزا و موپتی ، دو شهر در مرکز مالی گذراندند.

در 3 ژانویه ، پونتی مورد حمله هوایی قرار گرفت و شهروندان تأیید کردند که در هنگام حضور در عروسی در آن روستا ، حدود 20 نفر کشته شدند.

مقامات مالی و مالی فرانسه می گویند که جنگنده ها ده ها جنگنده را هدف قرار داده و کشته اند و هیچ عروسی ، زن و کودکی وجود ندارد.

چندین سازمان غیردولتی ، از جمله دیده بان حقوق بشر ، فدراسیون بین المللی حقوق بشر و انجمن مالی حقوق بشر ، خواستار تحقیق مستقل در مورد این حمله شده اند.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل نیز گفت “کشف شرایط حادثه مهم است”.

این اعتصاب در چارچوب عملیات کسوف ، که توسط نیروهای بارخانه ای فرانسه و ارتش مالی از 2 تا 20 ژانویه در مرکز مالی انجام شد ، انجام شد و منجر به کشته شدن 100 جنگجو ، خانواده های حدود 20 نفر دیگر و مصادره بخشی از تجهیزات نظامی

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید