موریتانی به دنبال توسعه بزرگترین پروژه انرژی های تجدید پذیر در جهان است (ویدئو)

[ad_1]

اخبار (نواكاوت) – عبدسلام محمد صالح ، وزیر نفت ، انرژی و مواد معدنی تأیید كرد كه موریتانی به دنبال توسعه بزرگترین میدان برای انرژی های تجدید پذیر و هیدروژن است ، با مشاركت با شركت توسعه انرژی های تجدید پذیر (CWP).

محمد صالح پیر در سخنرانی امروز خود در جریان امضای تفاهم نامه همکاری با این شرکت تأکید کرد که این پروژه نیاز به جذب بودجه هنگفت به ارزش دهها میلیارد دلار دارد و اتمام آن به زمان طولانی نیاز دارد زیرا این کار نیاز به مطالعات گسترده دارد .

محمد صالح پیر با بیان اینکه پیش بینی می شود این پروژه ظرف چهار تا پنج ، حداکثر تا شش سال آغاز شود ، افزود: با شروع آن ، معادله اقتصادی در موریتانی به طور کامل تغییر می کند و شرایطی را ایجاد می کند که به هیچ وجه حتی تصور هم نشده است.

محمد صالح پیر گفت که این پروژه انرژی را با قیمتی که می تواند کمترین قیمت در جهان باشد و همچنین آب ، حداقل در شهر نوادیبو و اطراف آن را تأمین می کند.

اولد محمد صالح با بیان اینکه موریتانی اکنون میلیون ها تن سنگ آهن تأمین می کند ، افزود که این پروژه افق بزرگی را برای توسعه بخش معدن باز خواهد کرد ، اما به دلیل مشکلات تأمین انرژی و آب قادر به تبدیل آن نیست.

اولد محمد صالح معتقد است که این پروژه دولت را ملزم به تهیه یک نقشه راه برای تولید هیدروژن و اعلام سیاست جدید انرژی می کند که شامل توسعه سوخت های فسیلی موجود مانند نفت و گاز و جذب سرمایه بیشتر در این زمینه است.

آنها ذکر کردند که این پروژه جهت گیری های تهیه شده توسط رئیس جمهور محمد قدیمی الغزوانی را نشان می دهد و در سخنرانی خود در سازمان ملل اعلام کرد ، جایی که وی تأکید کرد که بیشترین اولویت به بهره برداری از منابع تجدید پذیر انرژی و بهره برداری از فرصت های بزرگ موجود است. در این کشور و منحصر به فرد در قاره آفریقا است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید