نیجریه: ارتش کنترل اردوگاه های داعش را اعلام کرد

[ad_1]

الاحبار (ابوجا) – ارتش نیجریه اعلام کرد طی عملیاتی نظامی که “عظیم” توصیف کرد ، که بیش از یک ماه در قسمت شمال شرقی کشور آغاز شد ، کنترل چندین اردوگاه جنگجویان وفادار داعش را به دست گرفت.

به گفته منابع نظامی که با تعدادی از رسانه ها صحبت کردند ، این عملیات منجر به کشته شدن شورشیان برجسته شد ، در حالی که دو تن از رهبران ارشد مسلح موفق به فرار شدند.

ارتش در جریان عملیات نظامی خود به اردوگاه های جنگنده در آفریقای غربی بین ایالت های یوب و بورنو در نیجریه حمله کرد.

این عملیات با حضور محمدو بخاری رئیس جمهور نیجریه ادامه یافت که وی پس از ماه ها فشار بر دولت خود برای پایان دادن به حملات مسلحانه که بیش از یک دهه وجود داشته است ، جایگزینی چهار فرمانده ارشد نظامی را اعلام کرد.

دو منبع نظامی با خبرگزاری فرانسه گفتند اعضای ارتش با پشتیبانی هواپیماها کنترل یک اردوگاه بین المللی را که آخرین سنگر نظامی در به اصطلاح “مثلث تیمبوکتو” در بورنو است ، به دست گرفتند.

شبه نظامیان این منطقه را از سال 2013 کنترل کرده و حضور پررنگی در آن به ویژه در طلالا که پس از قلعه در دریاچه چاد به دومین سنگر بزرگ داعش در غرب آفریقا تبدیل شده است ، ایجاد کرده اند.

نیروهای نیجریه ماه گذشته پس از نبردی که در آن یک بمب گذار انتحاری یک بمب خودرویی را در داخل ارتش منفجر کرد ، طالالا را کنترل کردند.

از طرف دیگر ، نیروهای نیجریه اعلام کردند که 5 اردوگاه در روستاهای کیداری ، ارگودی ، تاکوالا ، شوالتا و گلدیکور را تحت کنترل خود درآورده اند و این عملیات منجر به کشته و زخمی شدن شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید