نیجریه: فرمانده جدید ارتش قول می دهد که بوهورام را از بین ببرد

[ad_1]

اخبار (ابوجا) – سرلشکر لاکی ایراپور ، رئیس جدید دفاع نیجریه ، روز دوشنبه قول داد “بوکو حرام را از بین ببرد” و افزود که “تغییراتی که ایجاد می شود پیچ ​​ها را محکم می کند.”

اظهارات رئیس ارتش نیجریه در دیدار فرماندهی عالی ارتش با نیروهای امنیتی در شهر میدوگوری واقع در ایالت بورنو در شمال شرقی کشور که یکی از قلعه های کشور بوکهرام است ، ارائه شد.

در همان جلسه ، پاپاگانا زولوم ، فرماندار بورنو خواستار “همکاری نزدیک با ارتش های چاد ، کامرون ، نیجر و کشورهای همسایه برای خلاص شدن از شر بوکوهرام” شد.

نماینده نیجریه با تأکید بر تعهد دولت خود و پشتیبانی آن از نیروهای مسلح “برای شکست دادن گروه تروریستی بوکوهرام” تأکید کرد که “ارتباط بین ارتش و مردم را تقویت می کند تا بتواند اطلاعات قابل اعتماد را جمع آوری کند”.

چند روز پیش ، محمدو بخاری رئیس جمهور نیجریه از تغییر ناگهانی رهبری ارتش خبر داد و جایگزین مقامات ارشد ارتش از جمله رئیس ستاد و فرماندهان نیروی هوایی ، نیروی زمینی و دریایی شد.

این تغییر با توجه به تشدید حملات گروه بوهورام در مناطق مختلف کشور و همچنین برخی مناطق کشورهای همسایه دریاچه اشاد صورت می گیرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید