وزارت توسعه حیوانات. دومین سخنرانی الدویه

[ad_1]

من این مقاله را در ژانویه 2017 پس از مشاهده میزان خسارت عمده ناشی از آفت معروف به “کرم چاله” دامها ، علاوه بر عوارض سلامتی شهروندان منتشر کردم ، و اگرچه مشکل این آفت باید به معنای وزارتخانه های توسعه حیوانات باشد. ، بهداشت و محیط زیست ، من مقاله را به وزارت دامپزشکی هدایت کردم ، علیرغم درخواست های بسیاری از افراد رویایی ، قبل از حرکت انگشت ناپدید می شود.

درک دلیل شکست وزارتخانه های مربوط در تلاش برای حل مشکلی که بسیاری از شهروندان را نگران می کند ، واقعاً دشوار است ، به ویژه پس از ارائه اطلاعاتی که میزان مشکل و راه حل آن را نشان می دهد ، و فراموش نکردن وجود پروژه ای که بین وزارتخانه های مربوط هماهنگ می شود و در ابتدا برای رفع این نوع مشکلات طراحی شده است.

این مقاله امروز در پاسخ به درخواست برخی از معدنچیان به امید اینکه نسخه جدید وزارت دامپزشکی انگشت تکان دهد ، به ویژه با نزدیک شدن به فصل زمستان که فصل گسترش آفت است ، بازنشر شد.

مقاله

چندین کشور در سال های اخیر شاهد ظهور آفتی مضر برای دام و سلامت عمومی بوده اند که در محلی به نام الدوده شناخته می شود و در درختان اقاقیا زندگی می کند. رنج آنها با سقط شدن گوسفندان و شترها و از دست دادن دام های کوچک همراه با بسیاری از عوارض بهداشتی و روانی نمایان می شود.

این کرم در زمستان پخش می شود و می تواند تکثیر شود و بیشتر سطح زمین را بپوشاند ، تا آنجا که جمعیت وحشت زده می شوند و حتی ممکن است مجبور شوند تمام روز را در آنچه از تخت های سنتی موجود است جمع کنند (برای گیج کردن). مکانهای صمیمی در بدن که به دلیل تأثیر فیبرهای ریز آنها که در بدن کاشته می شوند باعث خارش و تحریک بافتها می شوند و کرمهای مرده کرمها را در هوا پخش کرده و باعث تحریک دستگاه تنفسی می شوند. معدنچیان به امید نجات تنها منبع معیشت خود ، صدمه به سلامتی را فراموش می کنند.

دامپزشکی درمانده نیست!

علیرغم میزان خسارت ثبت شده و شکایات ثبت شده در طول این سالها ، وزارت دامپزشکی نتوانست به این مشکل رسیدگی کند و سیاست نادیده گرفتن را انتخاب کرد ، که برخی از کارکنان آن را ناآگاهی از ماهیت آفت و این واقعیت می دانند. معضلی در حال ظهور است. و نمی داند چگونه با آن برخورد کند و عموماً ثبت نشده است ، تا آنجا که من می دانم هرگونه واکنش وزارتخانه در این مورد ، و وزارت بهداشت به دلیل وضعیت روحی و روانی وضعیت بهتری ندارد وضعیت روستاییان مبتلا به عفونت های تنفسی و پوستی نیز مورد توجه این وزارتخانه قرار نگرفت.

کمک های کنترل آفات:

پس از بازدید از چندین منطقه آلوده ، تعیین میزان مشکل ، مطالعه رفتار حشرات و مرور ادبیات علمی مربوطه ، سهم ناچیزی برای کمک به حل این مشکل و روشن ساختن افکار عمومی در اطراف آن ، به امید انتقال آب راکد برای خدمت ارائه می دهم. نیازمندان فراموش شده و هیچ کس به تماس های آنها علاقه ای ندارد:

کرم یک مرحله لاروی یک حشره از جنس پروانه از درجه Lépidoptère است که تعدادی تخم را برای جوجه کشی درخت Acaciaraddiana نشان می دهد.

این حشره متعلق به خانواده Lycaenidae ، جنس Deudorix و جنس Virachola است.برای تعیین گونه ، به یک حشره شناس نیاز خواهید داشت.

مشکل حشره این است که لارو آن دارای بیش از نیم میلیون کهیر است که در همه جا پخش می شود و برگ گیاهان و هوا را آلوده می کند و آنها می توانند در تماس با پوست نفوذ کرده و همچنین استنشاق کرده و عوارض سلامتی ایجاد کنند. همچنین می تواند در نتیجه نفوذ به پوست باعث تحریک بافت شود.

حضور حشره محدود به نواحی درخت اقاقیا است و پوست تنه های آن پناهگاهی برای مخفی شدن لاروها و پوره ها است.

من فقط یک دشمن طبیعی کرم را دیدم ، پرندگان از خوردن آن خودداری کردند ، اما خز Coleoptera از آن تغذیه کرد.

روشهای کنترل و پیشگیری از خطر

  • انجام مطالعات اضافی برای شناخت چرخه زندگی آفت و تعیین ظاهر دقیق آن.
  • سمپاشی پوست اقاقیا در مناطق آلوده با حشره کش از گروه پیرتروئیدهای مصنوعی ، Pyréthroïdes de synthèse ؛
  • آموزش جمعیت و آموزش روشهای ایمن برای از بین بردن لاروها و شناسایی تهاجمات.
  • در صورت قرار گرفتن در معرض حشرات ، دوش با آب و صابون بگیرید ، موهای خود را بدون مالیدن پوست شستشو دهید ، لباس های آلوده را جدا کرده و در کیسه های پلاستیکی نگه دارید تا با آب گرم شسته شود.
  • به حشره دست نزنید و در صورت تماس باید از خارش پوست آسیب دیده خودداری کرده و از نوار چسب برای از بین بردن شوره استفاده کنید.

در صورت بروز عوارض تنفسی ، لطفاً با پزشک مشورت کنید و از گسترش حشرات مبتلا به کهیر یاد کنید تا به او در تشخیص خوب کمک کند.

در صورت وجود اراده صادقانه ، می توان برنامه ای یکپارچه برای مقابله با این آفت ، به گونه ای که از جمعیت ، دام و محیط زیست ، با کمترین هزینه محافظت می کند ، تهیه کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید