وزیر نظم و انضباط: آموزش خصوصی جایگاه بزرگی در کشور دارد

[ad_1]

اخبار (نواكاوت) – وزیر آموزش ملی ، آموزش فنی و اصلاحات ، محمد ماآ العینین اولد آی ، تأیید كرد كه آموزش خصوصی به دلیل نقش اقتصادی و اجتماعی آن به عنوان یك مكمل از تلاش های دولت در سطح آموزش را افزایش دهید.

وزیر در سخنرانی امروز خود در جلسه ای که در انستیتوی آموزش و پرورش ملی در نواکچوت تشکیل شد ، وزیر همچنین از نقش آموزش خصوصی در کاهش بیکاری جوانان و به عنوان اهرم توسعه اقتصادی تمجید کرد.

وزیر در طی سخنرانی خود ، جلسه امروز پیام ها و نشانه هایی را به همراه آورد كه مراقبت دولت از توسعه و نوسازی آموزش و ارتقا level سطح آن را در برنامه اولویت من تأیید می كند و افزود كه دولت به اصلاح آموزش و پرورش به روشی جامع ادامه می دهد بنابراین در سطح منطقه ای و بین المللی قابل رقابت باشد.

محمد سیسه ، رئیس افتخاری بازیگران آموزش خصوصی در موریتانی ، از تلاش های دولت برای ادامه و افزایش سطح آموزش خصوصی از طریق کمک هایی که ارائه می دهد ، به ویژه کمک های به موقع ، ستایش کرد.

سیسه افزود که همه گیری کرونا به دلیل مقادیر بیش از حد ناشی از تعطیلی ، که اجاره ، حقوق و سایر هزینه های ثابت را به عهده م institutionsسسات گذاشت ، بر آموزش خصوصی تأثیر گذاشته است.

سیسه به نمایندگی از بازیگران آموزش خصوصی ، از رئیس جمهور محمد اولد غزوانی برای مراقبت در آموزش و پرورش به طور كلی و حمایت وی از خصوصی برای انجام مأموریت آموزشی مورد نیاز وی در سطح ملی ، اجتماعی و اخلاقی تشكر كرد و خواستار حمایت بیشتر شد. با توجه به اینکه هنوز موسساتی از تأثیرات همه گیر رنج می برند و قادر به پرداخت اجاره نیستند.

در این مراسم که یک چک نمادین به ارزش 1.5 میلیارد اوگی تحویل داده شد ، وزیر آموزش عالی ، تحقیقات ، فناوری رسانه و ارتباطات سیدی اولد سالم ، امور اقتصادی و ارتقا بخشهای تولیدی ، عثمان مامودو خان ​​و کارمندان اتحادیه های کارگری حضور داشتند. از شرکت کنندگان آموزش خصوصی در سطح ابتدایی ، متوسطه ، بالاتر و فنی.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید