وزیر نفت: از فرصت های موجود در بخش مواد معدنی استفاده نمی شود

[ad_1]

اخبار (نواكاوت) عبدسلام الحمد محمد صالح ، وزیر نفت ، انرژی و مواد معدنی گفت كه بخش معدنی با مجموعه ای بیش از 900 شاخص معدنی یكی از مهمترین ستون های اقتصاد مور است و افزود كه بیشتر آنها استفاده نمی شوند.

این در جواب او در جلسه امروز پارلمان سه شنبه ، به سوال شفاهی خطاب به وی توسط سید احمد محمد الحسن ، نماینده مجلس ، در مورد نقش شرکت های بهره برداری از معادن در کشور ، برای توسعه محلی و پیامدهای فعالیت آنها ارائه شد. روی محیط زیست

وزیر گفت که تعداد شرکت های خارجی که وارد مرحله بهره برداری و استخراج شده اند تاکنون به دو شرکت Tasiast Mauritania و شرکت عسل Maorish (mcm) محدود شده است.

وی افزود: س bigال بزرگی که باید بپرسیم این است که چرا تاکنون نتوانسته ایم سرمایه گذاران و سرمایه گذاران خارجی را جذب کنیم؟

به گزارش خبرگزاری موریتانی ، وزیر اشاره کرد که بهره برداری از مواد معدنی در این کشور نیاز به بهبود فضای سرمایه گذاری و ایجاد شرایط مطلوب برای جذب سرمایه دارد.

وی گفت: این دو شرکت Cop Mauritania (MCM) و Tasiast به طور قابل توجهی به تلاش های توسعه ملی کمک می کنند و با افزایش درآمد بودجه ، ایجاد فرصت های شغلی و حمایت از توسعه اجتماعی ، از اقتصاد ملی حمایت می کنند.

وی خاطرنشان كرد كه شركت Tasiast كه تولید آن در سال 2020 به 450 هزار اونس طلا رسید ، سهم آن در اقتصاد مورس بین سالهای 2010 و 2020 به 953 میلیون دلار رسید كه بین مالیات ، هزینه و حق امتیاز تقسیم شده است.

علاوه بر داشتن حقوق 50 میلیون دلار در سال برای کارگران مور ، بیش از 14.5 میلیون دلار در پروژه های توسعه جامعه بین سال های 2010 و 2020 سرمایه گذاری شده است.

وی هشدار داد که در سال 2020 ، تاسیست 36 میلیون دلار حق امتیاز پرداخت کرده است ، در حالی که این مبلغ در سال 2019 به 16 میلیون دلار رسیده است ، و خاطرنشان کرد که این امر به دلیل پیشرفت های صورت گرفته در توافق نامه حاکم بر عملکرد شرکت است.

وی افزود: بیش از 75 پیمانکار و شرکت ملی با TASIAT قرارداد بسته اند که به گفته وی فعالیت های اقتصادی و تجاری دیگری ایجاد می کند که حدود 2700 فرصت شغلی غیرمستقیم را فراهم می کند ، خاطرنشان کرد: این شرکت با فراهم آوردن 1200 فرصت شغلی مستقیم به اشتغال کمک می کند.

وی در مورد شرکت مس موریتانی (mcm) گفت که تولید فعلی این شرکت 25 هزار تن مس و 45 هزار اونس طلا است که نشان می دهد انتظارات نشان می دهد این تولید به 20 هزار تن مس و 12 هزار تن کاهش می یابد. اونس در دوره 2021 تا 2023 ، سالی که در پایان آن معدن بسته خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد که در سال 2020 ، این شرکت 8 میلیون دلار هزینه پرداخت کرده و در حال حاضر 616 فرصت شغلی فراهم می کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید