پارلمان اصلاحات پیشنهادی دولت در قانون تجارت را تصویب کرد

[ad_1]

خبر (نواکوت) – پارلمان موریتانی شب گذشته ، دوشنبه اصلاحیه پیشنهادی دولت در قانون 05-2000 پوند را که در 18 ژانویه 2000 صادر شد ، با اصلاحیه ، که شامل قانون تجارت است ، تصویب کرد.

دولت گفت اصلاحات تصویب شده بخشی از تلاش مقامات عمومی برای تهیه قانون تجارت مدرن ، کارآمد و سازگار با استانداردهای بین المللی در این زمینه است.

محمد محمود بن بایا ، وزیر دادگستری پیش از بحث در مورد این قانون در سخنرانی خود در جمع پارلمانان افزود كه پیش نویس دولت اصلاحاتی را در قانون تجارت ایجاد می كند كه عمدتا مربوط به ثبت تجارت ، قانون شركت ، قانون بورس و قانون اقدام جمعی است.

وزیر دادگستری ضمن تضمین امنیت و سهولت دسترسی به اهداف ، در اصلاحیه ثبت تجاری و مقابله با اشخاص ثالث با ضمانت منقول ثبت شده ، ساده سازی و شفافیت ثبت نام و دسترسی به اطلاعات به نفع کاربران بالقوه و سرعت خدمات تعیین کرده است. اطلاعات موجود در این ثبت.

وزیر تصور می کند که گسترش پدیده چک های امنیتی موجب افزایش قابل توجه جرم صدور چک بدون موجودی شده و برای مقابله با این وضعیت ، در این لایحه جریمه صدور چک بدون موجودی لغو شده و کشنده مکلف به تسویه حساب وی می شود. و روشی مبتنی بر نظارت و انگیزه را برای حل علائم عملکرد اتخاذ می کند.

وزیر دادگستری خاطرنشان کرد: جرم زدایی از صدور چک غیر متعادل در چارچوب توسعه سیستم قانونگذاری مربوط به حمایت از حقوق بشر است ، علاوه بر این واقعیت که دیگر همه جهان صدور چک نامتعادل را جرم نمی دانند. سیستم بین المللی در زمینه تجارت برای کشور ما و اقتصاد آن یک ضرورت است.

اولد بیگ اصلاحیه را به عنوان مقابله با یک مسئله حقوقی توصیف کرد که به معاملات و ارزشها آسیب می رساند و مشکلات زیادی را برای شهروندان ایجاد می کند ، یعنی پدیده ای که اصطلاحاً “chipico” شناخته می شود ، جایی که چک به عنوان وثیقه برای معاملات ربوی استفاده می شود که باعث از کار افتادن بسیاری از م institutionsسسات شده است. ورشکستگی بسیاری از افراد و منشأ مشکلات مختلف خانوادگی و اجتماعی بود.

در جریان بحث پیش نویس ، کمیته امور اقتصادی اصلاحاتی را در مواد 37 ، 3 ، 1360 ، 964 و 965 پیش نویس قانون پیشنهاد کرد تا “کاستی های مشخص شده در برخی از رویه های قانونی مندرج در این مواد و بهتر در توضیح کمیسیون آنها “، گزارش کمیسیون می گوید.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید