پرونده بانک مرکزی. رویه های جلسه روز سوم با حضور کلیه متهمان

[ad_1]

اخبار (نواكاوت) – برای سومین روز متوالی در كاخ دادگستری در ایالت غربی نواكشات ، جلسات دادگاه هفت متهم در مورد آنچه در رسانه ها به عنوان پرونده بانك مركزی شناخته شد ، ادامه داشت و باعث حواس پرتی آنها در حالی كه تیم دفاعی از متهمان خواست نام آنها را درج کند. چهره های ارشد ریاست جمهوری و بانک تحقیق مرکزی.

جلسه حدود ساعت دوازده (ظهر) و بیست و هفت دقیقه آغاز شد و رئیس دادگاه از هر هفت متهم خواست كه در حضور وی حضور یابند و توسط تیم دفاع مدنی پرونده ها را باز كردند.

صورتهای مالی و مطالبات خسارت

تیم حزب مدنی خواستار جبران کسری مالی بانک ناشی از حقایق هفت اتهام و پرداخت پول ، از جمله مبالغی بود که بانک مرکزی در شکایت خود آورده بود ، و علاوه بر بیش از 930 هزار یورو از صندوق های آن ناپدید شد و در حدود 558000 دلار ، و همچنین خواستار خسارت تا 10 میلیون اونس شد.

این تیم پرونده ای را ارائه داد که شامل بیوگرافی کارمند ، Tabiba bint Ali Ajay ، کار او و نحوه عضویت او در بانک بود ، که او به عنوان یک تیم در 23 ژوئیه 2007 از طریق یک مسابقه امضا برای شروع کار رسمی خود با بانک شروع به کار کرد. در سال 2008 پس از آموزش.

تیم همچنین فایلی را ارائه داد که حاوی قرارداد نماینده عبدالرحمن احمد سالم با بانک و فاکتورهایی بود که وی در طول قرارداد دریافت می کرد و میزان خسارات بانک را از “روند حواس پرتی و سوisa استفاده” که متهم در دادگاه حضور داشت ، نشان داد. تیم.

او تعجب كرد كه چگونه متهم ، تابيبا ، كارمند بانك مركزي ، موفق شده است تقريباً 800 ميليون انس از مشروعیت قانوني مورد اعتماد خود را برای معامله با ارزهای سخت خارج از بانك ، هدر دهد.

این تیم قانونی بودن معاملات بین پنج تاجر متهم پرونده و متهم اصلی را زیر سedال برد.

تیم حزب مدنی تأیید کرد که معامله گران با Tabiba به عنوان مشتری در بانک برخورد کرده اند ، زیرا تأیید آنها ظهور مهلت فروش ارز و پرداخت ارز را تایید می کند ، که در بازار موریتانی معمول نیست ، اما بیشتر از آن. به زودی شبیه معاملات بانکی است ، تیم اضافه شده است.

کیفرخواست اعترافات متهم را به یاد می آورد

دادستان در درخواست های خود در طول جلسه گفت که این پرونده با شکایتی از سوی بانک مرکزی در تاریخ 3 ژوئیه سال 2020 تشکیل شده است ، که طی آن وی به ناپدید شدن مبالغ پول سخت از محل صندوق بانک اشاره کرد ، از جمله مبلغی بیش از 930 هزار یورو و مبلغ دیگری بیش از 550 هزار دلار و همچنین کشف مبالغی برای ارز سخت تقلبی به مبلغ 938 000 یورو.

دادسرا اظهار داشت كه متهم طبیبیا به ناپدید شدن مبالغ پول سخت ، از جمله مبلغ 2000 یورو هنگام كار در بانك اعتراف كرد و وی قبل از اطلاع بانك مركزی از راه های پرداخت این مبلغ ، با اشاره به اعتراف به متهم که خارج از محدوده کار رسمی خود با فروشندگان ارز معامله می کرد و تأیید دیگری از درخواست او از عبد الرحمن بازیگر ، ارائه نمونه ارزهای سخت برای اهداف موزه بود.

دادستانی از دادگاه صالح برای فساد خواست تا مجازات های حداکثر ده ساله را با جریمه های سنگین و مالی تعیین کند.

تیم حفاظت از مدنی همچنین به تحقیقات پلیس متکی هستند ، که صحبت از وضعیت “ضعیف” بانک مرکزی در رابطه با نظارت ، مدیریت و زیرساخت ها است ، که این امر زمینه را برای سوisa استفاده و هدر دادن بودجه رخ داده مناسب می کند.

به استثنای “شخصیت های بزرگ”

بعد از اینکه جلسه در ساعت 15:00 به وقت استراحت تعطیل شد ، در ساعت 16:00 توسط رئیس دادگاه ، قاضی محمد الامین اولد عمار ، جلسه را از سر گرفت.

تیم دفاعی متهم به اتفاق آرا موافقت كردند كه اسامی و شخصیت های ارشد ریاست جمهوری و بانك مركزی را از تحقیقات و احضارات مستثنی كنند و با تأكید بر اینكه آنها درخواست قبلی خود را ارائه داده اند ، رئیس دادگاه را به احضار شخصیت های ارشد برای تحقیق و پاسخگویی دعوت كردند. در این زمینه به تیم تحقیق بدون اینکه انجام شود

به نوبه خود ، دفاع از متهم طبیبا اظهار داشت که او قربانی یک سیستم سیاسی و اجتماعی فاسد است و لازم است قبل از پیگرد قانونی متهم ، با توجه به آنچه وی معتقد است مدارک دریافت پول از ریاست جمهوری است ، محاکمه شود طبیبا و همچنین برداشت پول از زنی به نام عایشه ، و اینکه وقتی افسر طبیبا از او در مورد منبع وجوه س askedال کرد ، من به او اطلاع دادم که او هیچ اختیاری برای افشای پول ندارد.

تیم دفاعی با طرح این سوال که آیا ریاست جمهوری یکی از منابع تأمین بودجه بانک مرکزی به موجب قانون است ، دادستان را به بی توجهی به برخی از افراد تحت پوشش پرونده متهم کرد.

دفاعیات طبیب همچنین گفت که جرم وی فرضی بوده و هیچ دلیل قطعی در این مورد وجود ندارد ، بر این اساس که متهم مبلغ 2000 یورو را که قبلاً از دست رفته بود پس داده است و همچنین وی اعتراف کرد که قاچاقچیان را پذیرفته است.

به نوبه خود ، گروهی از وکلای مدافع عبدالرحمان متهم خواستار برائت وی شدند ، اظهار داشتند که موکل آنها نمی داند مبالغی را که وی چاپ کرده است برای اهداف مشکوک استفاده می کند.

این تیم خاطرنشان کرد که مشتری آنها در روز رمضان الفتح از افسر طبیب تماس تلفنی گرفته است و وی وجود معامله ای را تحت نظر رئیس کل بانک مرکزی تأیید کرده است که سود آن تقریباً سه میلیون اوگویی چاپ ارز سخت به فرم هایی که به نفع موزه استفاده می شود و اینکه او از موضوع ناپدید شدن بودجه از بانک مرکزی مطلع نیست.

تیم دفاعی نماینده عبدالرحمن با تکیه بر این واقعیت که این مرد مدل ها را در خانه خود تهیه کرده است ، خاطرنشان کرد: در قانون پیش بینی شده که جعل جعاله به نسخه اصلی کاغذ جعلی احتیاج دارد و آنچه متهم هنگام اقدام به چاپ انجام داده را بررسی نمی کند. آنها گفتند در اینترنت

تیم دفاعی این پنج متهم براساس تصمیم دیوان عالی کشور مبنی بر آزادی موقت و محکوم نشدن ، که از نظر آنها بی اعتباری درخواست حبس و سخت کوشی را اثبات می کند ، درخواست تبرئه کردند.

در ساعت 6:48 عصر ، رئیس دادگاه جلسه را که حدود شش ساعت به طول انجامید ، به تعویق انداخت تا فردا ، پنجشنبه ، ساعت 10 صبح.

دوشنبه گذشته ، دادگاه فساد نواكوت جلسه جلسات هفت متهم در پرونده ناپدید شدن پول و ارزهای سخت از بانك مركزی را آغاز كرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید