پولیساریو نتیجه 67 روز بمب گذاری را اعلام کرد و ادامه جنگ را تأیید کرد

[ad_1]

اهبار (نواکوت) – رهبر جبهه پولیساریو و دبیرکل وزارت امنیت و اسناد صحاری سیدی اوکال داستانی درباره 67 روز بمباران ارتش مراکش در خط دفاعی دیوار تقسیم بین 13 نوامبر تا 18 ژانویه سال جاری ارائه دادند.

اوكال طی یك كنفرانس مطبوعاتی از راه دور امروز ، سه شنبه ، ادامه جنگ را كه در آن وی گفت پولیساریو كاملاً درگیر است ، تأیید كرد و پادشاهی مراكش را كاملاً مسئول آنچه اتفاق افتاد به دلیل نقض توافق آتش بس در ابتدا امضا كرد. دهه 90

رهبر صحراوی گفت که اقدامات نظامی با سرعت روزانه حدود 8 عملیات جنگی به 510 مورد رسیده است و تأکید کرد که در این دوره از گلوله باران یا حملات روزی نگذشته است.

وی افزود كه تمام بخشهای دیوار تقسیم شده 2،700 كیلومتری مورد حمله و گلوله باران قرار گرفته اند ، از بخش مهباس گرفته تا چاه قندوز ، كه نشان می دهد در آن دوره 111 مورد درگیری بوده است.

وی با تأکید بر اینکه ارتش مراکش تلفات خود را پنهان می کند ، با تأکید بر اینکه تلفات انسانی ، از جمله کشته ها و زخمی ها به بیمارستان های مراکش آلوده شده است ، خاطرنشان کرد: مراکش در حال نشان دادن برخی از این تلفات انسانی به روشی متوسط ​​است ، به گفته وی. .

وی همچنین خاطرنشان کرد که خسارات معنوی بر سربازان مراکشی تأثیر می گذارد ، که به نظر وی نمی توانند مواضع خود را ترک کنند و نمی توانند لحظه بمب گذاری روزانه توسط پولیساریو را پیش بینی کنند.

سیدی اوکال در مورد دلایل عدم شناخت مغرب از جنگ ، گفت که پادشاهی برای نشان دادن وضعیت آرام آنچه را که اتفاق می افتد را می پوشاند ، زیرا به رسمیت شناختن جنگ به رسمیت شناختن طرف مقابل بود ، با بیان اینکه وی نگرانی ها را در مورد تأثیر شناخت جنگ توصیف کرد. در مورد افکار عمومی داخلی در مراکش و همچنین تأثیر اقتصادی آن بر آن کشور. به قول خودش این امر به گردشگری بستگی دارد.

دبیر کل وزارت امنیت و اسناد صحرا گفت که این دلایل مراکش را بر آن داشت تا اصرار کند همه آنچه را که در بحران با گرگرات اتفاق می افتد محدود کند ، این نشان می دهد که این منطقه از رازداری انحصاری برای پولیساریو برخوردار نیست.

از طرف خود ، سیدی محمد اولد عمار ، نماینده پولیساریو در سازمان ملل متحد ، تأکید کرد که حفظ حق مردم صحراوی برای استفاده از همه ابزارهای قانونی ، از جمله مبارزه مسلحانه برای محافظت از حقوق غیرقابل دسترس تعیین سرنوشت.

اولد عمار ، که در این کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد ، گفت که راه حل صلح آمیز باز است ، اما همچنان یک راه حل است که منوط به احترام کامل به حق مسلم صحرا و استقلال و تعیین سرنوشت خود مطابق با قطعنامه های مربوطه سازمان ملل است.

عمار قدیم افزود: وضعیت جدید منطقه در شرایطی رخ داد که روند سیاسی پس از استعفای فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل و هورست کوهلر رئیس جمهور سابق آلمان در ماه مه گذشته متوقف شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید