کمیته دفاع عزیز انتظار دارد دادستانی پس از ارسال پرونده ، آن را ذخیره کند

[ad_1]

الاحبار (نوكاكوت) – كمیته دفاع محمد اولد عبدالعزیز ، رئیس جمهور پیشین ، در صورت ارجاع پرونده تحقیق به دادسرا انتظار داشت پرونده تحقیقات را نجات دهد و تأیید كند كه دلایل زیادی برای این امر وجود دارد.

در بیانیه صادر شده توسط این کمیته تأکید شده است که “این پرونده که براساس گزارش کمیته تحقیق پارلمان تهیه شده است ، حاوی چیزی نیست که بتواند عملی متخلف و مجازات کننده قانون محسوب شود ؛ این ماده به قانون منع محدودیت و قوانین بدون نیروی بازگشتی “.

این بیانیه می افزاید: “گزارش این کمیته در دست ماست. انتظار نمی رود پلیس جنایات اقتصادی موارد قابل توجه قانونی را به آن اضافه کند.”

کمیته دفاع کمیته تحقیق پارلمانی را کمیته ای تعریف کرده است که “در قانون اساسی موریتانی هیچ منشأ و شاخه ای ندارد. بنابراین بی اعتبار و بی اعتبار است. کار آن بی اعتبار است. هر چیزی که روی پوچ ساخته شود فاقد اعتبار است.”

این کمیسیون همچنین تأکید کرد که رئیس جمهور سابق “به دلیل مصونیت صریح خود ، که صریحاً در بند اول اصل 93 قانون اساسی بیان شده است ،” قابل مسئولیت نیست.

این اعلامیه معتقد است که الزام بند دوم ماده 93 قانون اساسی مسئولیت وزرا را شامل می شود که در پرونده در صلاحیت دیوان عالی کشور هستند و در صلاحیت دادگستری عادی نیستند.

در مورد اینکه آیا دادسرا پرونده را به قاضی تحقیق تحویل داده است یا دادگاه مستقیماً آن را به او واگذار کرده است ، “دادگاه بدوی به طور حتم اعلام خواهد کرد که صلاحیت ندارد.”

کمیته دفاع اولد عبدالعزیز چنین گفت صبح پنجشنبه گذشته پلیس جنایات اقتصادی از رئیس جمهور سابق خواست “تا اظهارات پوچ را امضا کند که جرات ندارد حتی یک کلمه که صادر کرده را به زبان بیاورد ، زیرا همچنان به مصونیت خود از مسئولیت پایبند است ، که ماده 93 قانون اساسی او به آن پایبند است.” حق می دهد “، با توجه به متن بیانیه.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید