گازوانی … دو سال شایستگی سیاسی الاحبار: اولین خبرگزاری مستقل موری

[ad_1]

در 1 اوت 2019 ، رئیس جمهور محمد شیخ غزوانی فرمانروایی قدرت را در این جمهوری به دست گرفت و در دوره بین انتخاب و تصدی قدرت ، دولت فعلی در جهت ایجاد شرایط مناسب برای شکست دولت تلاش کرد. دولت جدید. او نگفت که وقتی به قدرت نرسیده به کار خود ادامه می دهد. برخی از سیاستمداران و مقامات ارشد و حتی برخی از قدرتمندترین مخالفان تصور می کردند که این دولت جدید یک نهاد رسمی ضعیف بدون راه حل خواهد بود.

اکنون ، دو سال پس از این رویداد ، موریتانی ها از هر قشر و اقوامی به اتفاق آراء معتقدند که رئیس جمهور گازوآنی با موهبت بی نظیری بر اکثر موانعی که با آن روبرو بوده است فائق آمده و مهمترین مشارکت ها و چالش هایی را که در راه خود برده است ، برنده شده است.

این مقاله در پاراگراف های بعدی خود قصد دارد نمونه هایی از موفقیت های رئیس جمهور در دو سال گذشته اولین دوره ریاست جمهوری خود را مورد بررسی قرار دهد. این موارد زیر است:

اطمینان از مدیریت و اتحاد نهاد نظامی و این دستاورد به تنهایی کافی است. حوادث پس از کودتای 2005 یک ناهنجاری در نهاد نظامی ملی ایجاد کرد. برای اولین بار ، کودتایی که از سوی رئیس ستاد نیامده بود موفق شد. گردان امنیتی ریاست جمهوری سران ستاد ملی را دستگیر کرد و کنترل خود را محکم کرد. فرماندهی کل ستاد ارتش ، به این معنی که ارتش جمهوریخواه به دست یک واحد دوگانه افتاده است ، و این ، برای زندگی من ، منجر به خطری قریب الوقوع برای واحد دولتی و وحدت جامعه و همچنین خطرناک می شود خطرات استراتژیک ، و این بیشتر در کودتای 2008 ظاهر شد ، کودتایی که به وضوح آشکار شد. دولت و نیروهای مسلح آن در دست گردان امنیتی ریاست جمهوری هستند. در اینجا رئیس جمهور با هوش و مهارت نادر موفق شد همه چیز را بدون یک قطره خون به حالت عادی برگرداند. این نهاد نظامی متحد شد و جلسه امنیتی رئیس جمهور با فرماندهی نیروهای ویژه مرتبط شد. ارتش جمهوریخواه تحت فرماندهی رهبری آن و بدین ترتیب ما از خطری که همچنان برای ما ، زندگی سیاسی و نیروهای ما پیش می آید اجتناب کرده ایم. بیش از 15 سال مسلح شده است.

– ایجاد قوانین برای یک زندگی سیاسی متوازن. تنش بین رژیم و مخالفان حاکم است. رئیس جمهور سابق در طول دوره سلطنت خود ، همراه با گروهی از وزرا و دلقک های اطرافش ، مشغول توهین و متهم ساختن دیگران (افراد ضعیف ، مفسد …) و جاسوسی از حریم خصوصی آنها و آزار آنها و وفادارانشان بود. توهین سیاستی است که در صحنه سیاسی ملی اعمال می شود. تحقیر غالب شد. با آمدن رئیس جمهور گازوانی ، وضعیت 180 درجه تغییر کرد. زبان خیانت متوقف شد ، همه شنیده شدند و سیاست های بدن از سرکوب و آزار شروع به بازیابی کرد. “روح” به ملت بازگشت و همه دریافتند که غیرممکن ممکن است ، توهین ها متوقف شد ، دلقک ها و بحران سازان از منبرهای خود برداشته شدند ، عقل ، خرد و بصیرت غالب شد.

مسئولیت حقوقی فساد ، که پرونده ای است که همه از آن می ترسند ، حتی رئیس جمهور سابق ، که هیچ کس به میهن پرستی او شک ندارد ، الئا اولد محمد وال ، خدا او را بیامرزد. قوه قضائیه ، بدون تأثیر بر آن ، از مداخله امتناع کرد ، با جدایی قوا طرف شد و به قوه قضائیه و نهادهای امنیتی اطمینان داد که به تعهدات خود عمل کنند ، زیرا مشکل اینجا این نیست که افراد فاسد پاسخگو باشند ، که 10 سال این کشور را غارت کرده اند. . سالهای سخت ، اما مشکل در جستجوی مسئولیت تحت قانون. حامیان رئیس جمهور سابق و گروههای اطراف وی بسیار مأیوس بودند که دریچه ای برای به چالش کشیدن تحقیقات پیدا کنند. در نتیجه ، دولت اعتبار و برخی منابع مالی خود را که طی یک دهه گذشته هدر رفته است ، به دست آورده است.

با اتخاذ سیاست های مناسب اقتصادی ، بحران تاج جهان را شگفت زده کرده و مجبور کرده است برنامه های اقتصادی خود را با شرایط استثنایی ناشی از همه گیری مراقبت های بهداشتی وفق دهد. رشد اقتصادی معقول است و آنها دو هدفی هستند که به طور قابل ملاحظه ای و بعضاً شگفت آور به دست آمده اند. نه اقتصاد ما و نه پول ملی ما تحت تأثیر آثار اقتصادی جهانی (افزایش قیمت و تورم) قرار نگرفته اند و پیشرفت هایی در زمینه های کشاورزی ، دامداری و میدان های معدنی و در نتیجه سیاست اقتصادی هوشمندانه بانک مرکزی ، ما وارد لیست کشورهایی شدیم که بانک های مرکزی آنها طلا در اختیار دارند ، بانک مرکزی تولید داخلی طلا را تصاحب کرد و هنوز خریداری می کند ، که باعث تشویق تحقیقات و کاهش آثار منفی آن شد. کووید 19 در بخشهای عمده جامعه علاوه بر این ، ایجاد صندوق همبستگی اجتماعی و مبارزه با همه گیری تاج ، صندوقی که نقش اصلی را در مبارزه با آثار منفی همه گیری بر سیستم بهداشت ملی ایفا کرد. به طور کلی ، حوزه اقتصادی منطقه ای بود که بیشتر چالش های کرونا در آن جمع شد و بیشترین سهم را از تلاش های ملی داشت و نتایج به دست آمده در آن عملکرد کمی و کیفی بود.

– مراقبت از گروه های فقیر و به حاشیه رانده شده ، که اولین آنها ایجاد نمایندگی مشترک همبستگی ملی و مبارزه با محرومیت با هم افزایی با بودجه 40 میلیارد اوگیای قدیمی بود ، زیرا برای بیش از 210 هزار نفر از غذا و حمایت مالی مستقیم حمایت می کرد. خانواده های نیازمند و ارائه بیمه درمانی برای بیش از 100 هزار خانواده فقیر. همچنین 500 طرح در چارچوب اشتغال جوانان تأمین شد. آگاهی رئیس جمهور از سوابق اجتماعی قوی و انقلابی بود. در دوره های گذشته زندگی دولت ، ما سیاستی اجتماعی با این قدرت و وضوح و میزان بودجه ای که امروزه اجرا می شود ، ندیده ایم و تلاش های با کیفیت و استثنایی در این زمینه در دو سال گذشته انجام شده است. در اینجا می توان استدلال کرد که این سیاست های اجتماعی تأثیر مهمی در تقویت توانایی گروه های آسیب پذیر در جذب اثرات همه گیری تاج داشته است.

به طور خلاصه: موفقیت روسای جمهور در این دوران با توانایی آنها در غلبه بر چالش های اقتصادی و اجتماعی داخلی و حفظ امنیت و ثبات مردم در برابر خطرات خارجی سنجیده می شود. این همان چیزی است که رئیس جمهور گازوانی در دو سال اخیر موفق شده است ، و این در مدیریت پرونده های داخلی وی و تمرکز وی بر ابعاد اجتماعی و اقتصادی مشهود است ، همانطور که در مدیریت شکنندگی امنیتی که بر ما تأثیر می گذارد مشهود است. منطقه ساحل …).

دو سال حکومت پرزیدنت گازوانی آشکارا نشان می دهد که ما با یک رئیس جمهور متفاوت روبرو هستیم ، رئیس جمهوری که می داند چگونه در دریاهای طوفانی اقیانوس حرکت کند ، رئیس جمهوری که می داند چگونه در بحران ها و شوک ها رهبری کند ، رئیس جمهور که می داند چگونه برای غلبه بر مشکلات ، علیرغم سابقه نظامی خالص ، اما دکترین او دموکراتیک است و رفتار دیپلماتیک او می داند چگونه مانور دهد در حین مذاکره ، او گشودگی خود را نسبت به دیگران رها نمی کند ، حتی زمانی که آنها با او مخالفت می کنند.

ما همیشه به رئیس جمهور با این ویژگی ها نیاز داشتیم.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید