گینه: کنده از نیروهای آفریقایی می خواهد در برابر گروههای مسلح بایستند

[ad_1]

خبر (کوناکری) – رئیس جمهور گینه ، آلفا کنده ، خواستار تشکیل یک نیروی نظامی مشترک “برای مبارزه موثر با گروه های تروریستی فعال در تعدادی از کشورهای آفریقایی” شده است.

کنده پس از پذیرفتن آسیمی گوئتا ، معاون رئیس جمهور مالیان در کاخ ریاست جمهوری در کوناکری ، گفت که کشورهای قاره “باید به ارتش خود بپیوندند تا صلح و صلح اجتماعی را در کشورهایی که با تروریسم روبرو هستند ، برقرار کنند”.

کنده با تأکید بر اینکه “آفریقایی ها باید مسئولیت های خود را بپذیرند” ، افزود: “ایجاد یک نیروی واقعی آفریقایی با توانایی مقابله با همه تهدیدهای امنیت و بی ثباتی مهم است”

کنده که اخیراً برای سومین دوره ریاست جمهوری انتخاب شد ، گفت: “فقط آفریقایی ها می توانند برای آفریقا بمیرند و به همین دلیل نیروهای آفریقایی باید آماده حمایت از کشورهایی باشند که تروریسم دارند.”

کنده مجدداً بر تعهد کشورش “برای ادامه حمایت از نیروهای مسلح مالی برای برقراری صلح در این کشور همسایه” تأکید کرد و خاطرنشان کرد که گینه حدود 5،000 سرباز در شمال مالی در داخل نیروهای صلح سازمان ملل دارد.

اظهارات رئیس جمهور گینه در پی حملات متعددی در روزهای اخیر در برخی از کشورهای ساحل صورت گرفت که وحشیانه ترین آنها در نیجر صورت گرفت و بیش از 100 غیرنظامی کشته شدند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید