AFEDRIC: روزهای مشاوره برای بررسی تأثیر ضایعات معدنی بر محیط زیست

[ad_1]

خبر (نواکچوت) – وزارت محیط زیست و توسعه پایدار با همکاری فدراسیون ملی کارخانجات ملی معدن ، روزهای مشاوره را برای بررسی تأثیرات زیست محیطی و اجتماعی شرکت های تصفیه پسماندهای معدنی (دسته F) آغاز کرده است.

روزهای مشاوره ، که امروز ، پنجشنبه ، در شهر آویدریک ، استان تیرز زمور آغاز شد ، به بحث در مورد امکان سنجی پنج پالایشگاه طلا برای ساخت در منطقه اسفاری ، 230 کیلومتری شهر شمالی زوئره اختصاص دارد. .

ولی تیرز زمور اسلام اولد سیدی گفت که مقامات دولتی در تلاشند تا شرایط بهداشتی و ایمنی محیطی ، اشتغال جوانان و منافع اجتماعی را هماهنگ کنند.

ولی گفت: تأسیس کارخانه های فرآوری سنگ طلا به نفع مردم محلی خواهد بود و تأکید کرد که درها برای گفتن نظرات خود به روی همه شرکت کنندگان در روزهای مشاوره باز است.

از طرف خود ، رئیس فدراسیون ملی کارخانجات ملی معدن ، سیدی محمد اولد الکیم ، بار دیگر بر تعهد شرکت ها به کتاب تعهدات و استخراج مطمئن طلا تأکید کرد.

اولد كیم متعهد به انجام کلیه تعهدات مندرج در كتابهای تعهد به تحریم و به طور كلی دولت ، مانند اشتغال جوانان ، است و تأكید می كند كه این كارخانه ها حمایت اقتصادی از ایالت تیریس الزمور را ایجاد می كنند ، كه اضافه خواهد شد. .

در مورد مدیر ارزیابی و نظارت بر محیط زیست در وزارت محیط زیست ، شیخ الرتاد اولد محمد سعد بوه ، وی توضیح داد که مقامات بیش از یک سال پیش مجوز شرکت های خصوصی استخراج معدن را صادر کردند ، اما وزارت متعهد است که کاملاً به شرایط ایمنی پایبند باشد ، از جمله عدم استفاده از آسیازید و جستجوی گزینه های ایمن.

وی افزود که در ماه های اخیر ، وزارتخانه آزمایش هایی را با گزینه های سیانور انجام داده و آنها را به سرمایه گذاران ارائه داده و تأکید کرده است که نتایج دلگرم کننده است و در 18 نوامبر سال 2020 توسط دولت پذیرفته شده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید