Gazwani چالش های امنیتی در ساحل را بررسی می کند ، نقش ناتو را ارزیابی می کند

[ad_1]

خبر (نوكاكوت) – رئیس جمهور محمد اولد غزوانی در كنفرانس مطبوعاتی مشترک با دبیر كل ناتو ، جنس استولتنبرگ ، چالش های امنیتی پیش روی منطقه ساحل را بررسی كرد.

غزواني قديم – كه رئيس چرخش گروه پنج در ساحل است – از حمايت ناتو از موريتاني و گروه پنج كشور ساحل در زمينه امنيت و دفاع تمجيد كرد.

غزواني قديم گفت كه گفتگوهاي او با استولتنبرگ بر موضوعات امنيتي و دفاعي در منطقه ساحل ، موضوعات مورد علاقه مشترك و امنيت و مسايل همكاري بين موريتاني و ناتو متمركز است.

دبیرکل ناتو ، جنس استولتنبرگ ، به نمایندگی از ناتو ، با اشاره به رهبری گروه پنج در ساحل و حضور نیروهای آن در خط مقدم مبارزه با تروریسم در منطقه ، از سهم بزرگ موریتانی در امنیت منطقه استقبال کرد. اوضاع امنیتی منطقه.

دبیرکل ناتو بار دیگر تعهد اتحاد برای حمایت از موریتانی در تقویت توانایی های خود را تأیید کرد و گفت که در سال های اخیر به موریتانی کمک کرده است که انبارهای سلاح امن ایجاد کند ، سلاح های منقضی شده را منهدم کند و نیروهای نظامی را آموزش دهد بنابراین به ایجاد چهار مرکز بحران در موریتانی و حمایت از توسعه توانایی های عملیاتی موریتانی کمک کرده است. مدیریت بحران در زمینه بهداشت عمومی و حمایت از مدنی ، از طریق ایجاد دو واحد برای حمایت از مدنی.

دبیرکل ناتو با ابراز خوشحالی از گفتگوی مثمرثمر با رئیس جمهور محمد اولد الغزوانی ، افزود که این گفتگو می تواند به همکاری گسترده تر بین ناتو و موریتانی به ویژه در زمینه امنیت مرز منجر شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید